Mustvees algab eestikeelse ja venekeelse kooli ühendamine ({{commentsTotal}})

Viie omavalitsuse liitumise järel sünnib Mustvee vald.
Viie omavalitsuse liitumise järel sünnib Mustvee vald. Autor/allikas: ERR

Kahe Mustvee kooli ühine avaaktus 3. septembril on esimene samm, et Mustvee eesti- ja venekeelne kool uueks kooliks saaksid, kirjutab Maaleht. Eestlasi ja venelasi on asumis enam-vähem pooleks.

"Kui tahame, et Mustvees gümnaasiumiharidus püsiks, on koolide liitmine ainuvõimalik," rääkis ajalehele Arne Piirimägi, kes on nüüdsest korraga mõlema kooli direktoriks. Kahe kooli peale on 1300 elanikuga linnas ligi 250 õppurit.

"Kahe suure koolimaja ülalpidamine Mustvees pole vallale mõttekas ja jõukohane," ütles 5600 elanikuga Mustvee valla vanem Jüri Morozov. Ta rõhutas, et kahele koolile ühe direktori ametisse võtmine on esimene samm sellise uue kooli loomiseks, kus ei tehta vahet keelel ja rahvusel. Paljud õpetajad käivad nagunii haridust jagamas mõlemas koolis.

Morozov mainis, et koht uue koolimaja jaoks on Peipsi pealinna uue peaväljaku ligiduses olemas.

Vastne kahe kooli direktor Piirimägi on juhtinud Kiviõlis koole, olnud Tartu ülikoolis ja Narva kolledžis lektoriks-õppejõuks, töötanud haridusministeeriumis ja Ida-Viru maavalitsuses haridusspetsialistina.

Mustvees ei kavatseta koole liita mitte jõuga, vaid ühisosa kasvatades. Näiteks panna hoolekogud koos töötama, leida võimalusi enamateks ühisettevõtmisteks.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: