Hiiumaa arvamusfestival: saar võiks spetsialiseeruda mahemajandusele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Hiiumaa tuleviku võtmeküsimuseks on, kuidas vältida elanike arvu kahanemist ja luua töökohti. Hiidlased on valiku ees, kas meelitada turiste eksklusiivse mahesaare kuvandiga või panustada tööstuse arendamisele ja massiturismile.

Pedagoog Rea Raus ütles Hiiumaa arvamusfestivalil, et mahemajandusele spetsialiseerumine ei saa toimuda loosungilikult ja võtab aega, aga ta usub, et põhjaliku turundusega oleks Hiiumaal võimalus luua ülemaailmselt silmapaistev kuvand.

"Ma usun, et Hiiumaal oleks see mahesaare kuvand ja selles suunas oma arengu ja mõningase isoleerituse, ma rõhutan mõningase isoleerituse demonsteerimine võib-olla üks maailma parim näide," rääkis Raus.

Hiiumaa vallavolikogu esimees Aivar Viidik peab Hiiumaa arengu mõttes väga oluliseks küsimuseks head praami-, lennu- ja internetiühendust, mis tagab nii elanikele kui ka ettevõtjatele oma tegemistes kindluse. Tema hinnangul on Hiiumaa loodusressursside kasutamisel aga seni ärakasutamata potentsiaali.

"Olgu see näiteks toidutootmine, olgu see näiteks metsandusega seotud tegevused, sellepärast, et praegu kahjuks väga suur hulk Hiiumaa metsast veetakse lihtsalt ümarpalgina välja ja lisandväärtust sellele siin kohapeal ei anta. Kindlasti üks mõtlemise koht," rääkis Viidik.

Hiiumaa arvamusfestivalil arutleti ka utoopilisematel teemadel. Ettevõtja Raivo Hein, kes on välja käinud Saaremaa ja mandri vahelise silla ehitamise plaani, soovitas hiidlastel mõelda pikemas perspektiivis, kas ka nemad tahaksid silda.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: