Galerii: Eesti ja Läti valitsuse ühine istung Riias ({{commentsTotal}})

{{1534858980000 | amCalendar}}

Läti valitsus võõrustab Eesti valitsust teisipäeval Riias. Valitsusjuhid andsid ka ühise pressikonverentsi.

Eesti peaministri Jüri Ratase ja tema Läti ametikaaslase Māris Kučinskisi juhtimisel toimuval istungil arutatakse Eesti ja Läti piirkondlikku koostööd, regionaalse julgeoleku tugevdamist, energia- ja transpordiinfrastruktuuri projekte, koostööd digitaalküsimustes ning päevakajalisi Euroopa Liidu teemasid.

Lisaks allkirjastavad Eesti ja Läti siseminister rahvastikuregistrite andmevahetust käsitleva valitsustevahelise lepingu, välisministrid annavad üle eesti ja läti keele edendamise auhinna ning Eesti valitsuse liikmed kingivad Läti Rahvusraamatukogule raamatud.

"Aktuaalse kaamera" korrespondent Ragnar Kond tõdes, et saja aasta juubeli puhul toimunud valitsuste kohtumine polnud üksnes pidulik, vaid ka sisuline sündmus, kus kiirkorras arutati läbi kõik kahe riigi koostööd puudutavad küsimused: gaasiga varustatus, Rail Baltic ja piiriülene koostöö.

Pole välistatud, et tulevikus hakatakse kahe riigi valitsustasemel koostööd tegema regulaarsetel aluselt ning võimalik, et sinna kaasatakse ka Leedu. Lätis toimuvad oktoobris siiski parlamendivalimised, mis tähendab, et täna välja käidud mõtted ei pruugi valitsuse vahetumisel enam kehtida. Siiski kirjutasid kahe riigi valitsused hea tahte märgiks alla ka ühiskommünikeele, mis edasist sisulist koostööd sätestab.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: