Tartus Riia maanteel põles alajaam, elektrita jäi 29 tarbijat ({{commentsTotal}})

{{1535008320000 | amCalendar}}

Tartus Riia maanteel süttis neljapäeva hommikul alajaam. Põlengu tõttu jäi elektrita 29 tarbijat, nende seas viis äriettevõtet. Põleng kustutati kella 11ks.

Põlengust teatati häirekeskusele kella 9 paiku ning see õnnestus kustutada kella 11-ks.

Elektrilevi pressiesindaja Tuuli Sokmann teatas, et kella 10:55-ks õnnestus elektritoite ümbersuunamise teel elektrivarustus taastada 19 majapidamisel. Endiselt on vooluta 10 klienti, sealhulgas äriettevõtted.

"Need on otseselt põlenud alajaamaga ühendatud tarbimiskohad, kus voolu ümbersuunamine ei ole võimalik. Uurime võimalusi kohale tuua uus alajaam - ja sinna vajame erinevatest kohtadest kohaletarnitavaid seadmeid. Seetõttu ei ole hetkel võimalik veel prognoosida, millal elektrivarustuse kõikidele klientidele taastada saame," selgitas Elektrilevi juhtimiskeskuse vanemspetsialist Kalle Orro. Ta lisas, et ka tulekahju põhjus ei ole esialgu teada.

Elektrilevi lülitas hommikul saabunud põlenguteate järel alajaama pingetuks 9:21 ja andis kohapeal 10:05 nõuetekohase ohutust tagava loa, mis lubab päästeametil kustutustöid alustada.

Tulekahju tõttu ei ole elektrit ümbruskaudsetes hoonetes, sh ERR-i Tartu stuudios. Ajakirjanikud kasutavad valguse saamiseks ja eetrisse minekuks oma nutitelefone, mille akusid käivad nad küll vahepeal kodus laadimas.

 

ERR-iga kohapeal vestelnud elektrikute hinnangul võib elektri tagasisaamine võtta aega vähemalt 24 tundi.

Tartu stuudio koordinaator Aivi Parijõgi ütles, et lähiajal on plaanis rentida elektrigeneraator. "Aga oleme kiiresti suutnud oma töö ümber korraldada, probleemiks on vaid see, et meil pole interneti, samuti ei saa me saatelõike monteerida," lausus Parijõgi, lisades, et generaatori saabudes saavad ka need probleemid lahendatud.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: