Laenunõudlus püsib suur, autoliisingute portfell kasvas viiendiku ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Eesti Meedia/Scanpix

Juuli pangandusstatistika põhjal püsis nõudlus suur nii eluaseme- kui ka tarbimislaenude järele.

Uusi eluasemelaene võeti 111 miljoni euro väärtuses, mida on seitse rohkem kui samal ajal aasta tagasi. Portfelli aastakasv oli nagu eelmistelgi kuudel ligikaudu seitse protsenti.

Uusi autoliisingulepinguid sõlmiti aga koguni 28 protsenti suuremas mahus kui samal ajal aasta tagasi ning portfell kokku suurenes aastaga 21 protsenti. Ka muude tarbimislaenude aastakasv püsis kiire - kaheksa protsenti.

Eluasemelaenude keskmine intressimäär aasta esimesel poolel ja ka juulis tõusis. Majapidamiste suure laenunõudluse taustal kerkis eluasemelaenude keskmine intressimäär juulis pisut üle 2,5 protsendi. Kuu jooksul ettevõtetele antud pikaajaliste laenude keskmine intressimäär ulatus 2,7 protsendini.

Majanduse ja sissetulekute kiire kasvu taustal jätkus ka pangahoiuste hoogne kasv. Ettevõtete hoiused küll vähenesid juunis-juulis, kuid aastatagusest on need siiski 11 protsenti suuremad.

Majapidamiste hoiused kasvasid juulis aasta võrdluses 9 protsenti ehk ligikaudu samas tempos mis aasta esimesel poolel.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: