Kohus vahistas kaheks kuuks joobes veokijuhi ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Teisipäeval pidasid politseinikud Tartumaal kinni kriminaalses joobes veokijuhi, kes nüüd kohtu loal kaheks kuuks vahi alla võeti.

Politsei peatas mehe tänu vihjele, et Tartu-Viljandi-Kilingi-Nõmme maanteel on sõiduk korduvalt teepervele kaldunud ning teepiirdeid ja helkuriposte ramminud.

Teatele reageerinud politseipatrull tabas Tartu suunas liikunud koormaga kalluri Elva vallas Tännasilma külas.

Ohtliku autorongi kinni pidanud politseinikud tuvastasid, et veoki roolis olnud 61-aastane mees oli joobes. Nii kõrvaldasid korrakaitsjad ta juhtimiselt, pidasid kuriteos kahtlustatavana kinni ja toimesid mehe arestimajja peatäit välja magama.

Järgmisel hommikul seisi mees kohtu ees, kus pidi teo eest vastust andma. Tartu maakohus võttis mehe uurimise ajaks vahi alla.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokuröri Evelin Merilaine sõnul on veokijuhti joobes juhtimise eest varem korduvalt kriminaalkorras karistatud.

"Uue kuriteo pani ta toime katseajal. Teda on püütud mõjutada edaspidi seaduskuulekalt käituma nii läbi kriminaalhoolduse kui üldkasuliku töö tegemise ning talle on määratud lisakohustustena sotsiaalprogramme ja alkoholi ning narkootikumide tarvitamise keeldu. Seega ei ole varasemad mõjutusvahendid olnud piisavad ja vabadusse jäädes võib kahtlustatav jätkata kuritegude toimepanemist," ütles Merilaine.

Korduva joobes juhtimise eest võib kohus karistuseks mõista kuni nelja-aastase vangistuse.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: