Paide spaa uus hoone ulatub sarnaselt vanale majale kõnniteele ({{commentsTotal}})

Paide spaa uus hoone ehitatakse Paide linna ühe vanema elamu kohale poole meetri ulatuses kõnniteele. Sellega jättis linnavõim kasutamata võimaluse kõnnitee jalakäijaile tagastada.

Suur-Aia tänava algus Paides on linnaehituslikult omapärane - linna üks vanemaid maju, mille spaaehitajad äsja lammutasid, asus teistest vanadest majadest pool meetrit eespool, servapidi kõnniteel. Uus spaa püstitatakse täpselt samale joonele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Linnaarhitekt Marje-Ly Rebas selgitas, et muinsuskaitse soovitusel plaaniti vana maja puitkonstruktsioonid ja mantelkorsten säilitada uue spaakompleksi osana. Sellest tulenevalt spaa projekteerimisel hoonestusjoont ei muudetudki.

"Kuna Paide linnas peaaegu igal tänaval on nii-öelda jõnksu kohti, siis me väga ei peljanud seda, et see ehitusjoon iga hinna eest sirgeks ajada, vaid jätsimegi alles selle omapära," rääkis Rebas ja tõdes, et mõnele võib see meeldida, mõnele mitte.

Peatöövõtja OÜ Haar Ehitus juhataja Riho Metsla ütles, et kui veebruarikuus vana maja vundament ja seinad avati, sai selgeks, et peale korstna polegi midagi päästa ning asemele tuleb ehitada täiesti uus, vana maja markeeriv hoone.

"See otsus on võetud meil meeskonnaga tellija esindaja poolt, projekteerija poolt ja minu kui peatöövõtja esindaja poolt vastu. Linna me siia ei kaasanud, sest projektis on ära määratud ja vastu võetud, et maksimaalselt säilitada antud hoonet," rääkis Metsla ja lisas, et vana hoonet ei ole võimalik säilitada, kui ehituskonstruktsioonid on mädanenud ja vundament ei vasta nõuetele.

Paide spaa omanike ringi kuuluv Kersti Sarapuu kaamera ette tulla ei saanud. "Aktuaalsele kaamerale" saadetud kirjas ta lubas, et vana maja taastatakse endisel kujul endises kohas.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: