Vene võimud kandsid USA keskkonnaühenduse musta nimekirja ({{commentsTotal}})

Pacific Environment veebileht.
Pacific Environment veebileht. Autor/allikas: https://www.pacificenvironment.org/

Vene võimud kandsid Californias baseeruva keskkonnaorganisatsiooni soovimatute ühenduste nimekirja, väites reedel, et see kujutab endast ohtu Venemaa riiklikule julgeolekule.

Vene justiitsministeeriumi mustas nimekirjas on juba 14 organisatsiooni, kuid Pacific Environment on esimene sinna kantud keskkonnaühendus.

Pacific Environmenti eesmärk on oma kodulehe andmeil kaitsta Vaikse ookeani rannikukogukondi ja see tegutseb Ühendriikides, Aasias ja Artika piirkondades. Ühendus aitab enda sõnul kohalikke, muuhulgas põlisrahvaid, keskkonnaprojektidega Vene Kaug-Idas ja Siberis.

Vene peaprokuratuur teatas aga, et ühendus "kujutab ohtu Venemaa põhiseaduslikele alustele ja riiklikule julgeolekule" ja lisatakse justiitsministeeriumi "soovimatute organisatsioonide" nimistusse.

Selles nimekirjas on praegu peamiselt demokraatia edendamisele suunatud USA organisatsioonid, nagu National Endowment of Democracy, või Vene võimude poolt kaua kirutud isikute, nagu George Soros ja Mihhail Hodorkovski asutatud organisatsioonid.

Nimekirja kuuluvatel organisatsioonidel on keelatud Venemaal publikatsioone avaldada ning neid ähvardab pangaarvete blokeerimise. Nendega koostööd tegevaid isikuid võivad oodata trahv, vanglakaristus või Venemaale sisenemise keeld.

Vene keskkonnaaktivist väljendas uudise üle hämmingut, sest Pacific Environment lõpetas tema sõnul projektide toetamise Venemaal kaua aega tagasi. "See on absurdne," ütles keskkonnaorganisatsiooni Greenpeace Vene haru töötaja Mihhail Kreindlin.

Pacific Environment tegi aastaid tagasi tema sõnul palju head, "aidates muuhulgas Vene vabaühendustel võidelda Vene loodust kahjustavate USA firmadega", sõnas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: