Oleviste kirikus loetakse nädala jooksul kogu piibel ette ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna Oleviste kirikus algas pühapäeval avalik piibli lugemine. Pühakirja avalik lugemine kestab peaaegu nädal aega.

Piibel loetakse järjest kaanest kaaneni ette ning alustatakse hommikul kell 8 ja kirikuuksed pannakse kinni õhtul kell 10, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Piiblit loevad nii vaimulikud, erinevate koguduste liikmed kui ka poliitikud.

Oleviste koguduses loetakse piiblit juba kolmandat korda. Piiblit on eesti keelde tõlgitud mitu korda. Oleviste kirikus loetakse seni viimast piiblitõlget, mis ilmus aastal 1997.

"Piibli lugemine algab Anton Thor Helle 1739. aasta tõlkega. Mõne aasta pärast tähistab eestikeelne piiblitõlge oma 300. aastapäeva ja see on ka üks põhjus, miks täna piiblit loetakse," rääkis piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson.

"Eelmine piibli lugemine 2010. aastal võttis aega 82 tundi, 45 minutit ja seitse sekundit. Vaatasin just arvutist järgi. Ma arvan, et umbes sama kaua võtab see ka seekord aega, kuna mõned loevad kiiremini, teised aeglasemalt, aga me oleme arvestanud 85 tunniga," selgitas Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu (EEKBKL) Oleviste koguduse vanempastor Siim Teekel.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: