Politsei uurib Haapsalu munitsipaalettevõtte juhi tegevust ({{commentsTotal}})

{{1535446440000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Keskkriminaalpolitsei pidas esmaspäeval kinni Haapsalu Linnahoolduse juhi Alo Lõpsi, kirjutab ajaleht Lääne Elu.

Politseinikud otsisid läbi linnafirma tööruumid ning küsitlesid töötajaid, teatas ajaleht.

Prokurör Helga Aadamsoo ütles ERR-ile, et Haapsalu Linnahoolduse juhti kahtlustatakse riigihangete teostamise nõuete rikkumises ühe veoki ostu korraldamisel ettevõttele.

Lisaks on menetluses teine kahtlustatav - Haapsalu linnavolikogu liige ja Haapsalu Linnahoolduse nõukogu liige Riho Lepp.

"Samas kriminaalasjas on kahtlustus esitatud veel ühele hanke ettevalmistusega seotud inimesele. Uurimine on alles pooleli ning asja detailidest praegu kriminaalasja kahjustamata rääkida ei saa," lausus prokurör.

"Kriminaalmenetluses käivad praegu uurimistoimingud, viiakse läbi erinevaid toiminguid, mille raames siis kogutakse tõendeid sellel aastal läbiviidud riigihanke toimumise asjaolude kohta, kus on ühte riigihanke mentluse osapoolt eelistatud," selgitas keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler.

Haapsalu linnapea Urmas Sukles ütles, et Lõpsi võimaliku taandamise ettevõtte juhi kohalt otsustab ettevõtte nõukogu. Suklesega samas valimisliidus volikokku pääsenud Riho Lepa jätkamine volikogus sõltub Suklese sõnul sellest, kas kahtlustus jääb püsima.

"Noh, täna supp on nii soe, aga ma arvan, et kui see kahtlustus tema kohal püsib, siis ma arvan, et ta volikogu ja nõukogu liikme kohustustest peatamise võiks teha," ütles Sukles "Aktuaalsele kaamerale".

Süüdimõistmisel karistatakse riigihangete teostamise nõuete rikkumise eest rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.

Lõps sai Haapsalu Linnahoolduse juhiks 2015. aastal.

Keskkriminaalpolitsei kuulas esmaspäeval Haapsalus tunnistajatena üle ka Haapsalu aselinnapea Peeter Vikmani ja linnavolikogu liikme Siim Saarevälja, kes kuulub ka Haapsalu Linnahoolduse nõukokku

Toimetaja: Indrek Kuus, Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: