Teedeinsener: võib vaielda, kas Haabersti viadukt on õige suunaga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi/ERR

TTÜ teetehnika õppejõud Ain Kendra sõnul on uus Haabersti liiklussõlm kindlasti hea lahendus, kuid vaielda võib, kas viadukt ehitati õige suunaga.

Kendra ütles intervjuus Vikerraadiole, et mitmetasandiline liiklussõlm leevendab kindlasti olukorda Rocca al Mare piirkonnas ja lahendab probleeme Tabasalu suunas.

"Samas Keila suunas on praegu järjest mitu foori, mis paljuski nullivad ära silla efekti südalinna suunas," ütles ta.

Inseneri sõnul võib vaielda selle üle, kas viadukt on õige suunaga. "Tekib küsimus, kas meil on otstarbekas juhtida liiklust kesklinna suunas, võib-olla tulnuks mõelda sellele, kuidas linnast ümber juhtida. Võib-olla oleks õigem suund Tabasalu ja Mustamäe suunas. Küllap eksperdid, kes projekti koostasid, asja läbi arvutasid. Kokkuvõttes on tegemist kindlasti hea lahendusega."

Ummikute probleemi Haabersti sõlm Kendra hinnangul ei lahenda. "Ummik kolib edasi ilmselt Hipodroomi sõlme."

Kendra hinnangul oleks kõige odavam ummikuid lahendada koolivõrgu ja lasteaedade võrgu optimeerimise abil. "Ehk kuidas paigutada meie kooli- ja lasteaiavõrk nii, et pered saaksid kooli- või lasteaiakoha oma piirkonda. Eriti suur puudus on just Pirita ja Merivälja suunal."

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: Vikerraadio, "Uudis+"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: