Leedu portaalid sõlmisid valitsusega leppe küberjulgeoleku küsimuses

Autor/allikas: mrseb/Creative Commons/ (CC BY-ND 2.0)

Leedu kaitseministeerium, riiklik küberjulgeoleku keskus ning Leedu meediaväljaanded allkirjastasid teisipäeval kokkuleppe küberjulgeoleku alase koostöö kohta.

Kõik Leedu suuremad meediaorganisatsioonid on viimase paari aasta jooksul sattunud küberrünnakute alla.

Dokumendi allkirjastas Leedu Internetimeedia Assotsiatsioon, mis ühendab portaale Delfi.lt, 15min.lt, Lrytas.lt, Alfa.lt ja Lrt.lt. Samuti kuuluvad sinna majandusuudiste portaal Vz.lt ning uudisteagentuurid BNS ja ELTA.

Meedia vastu suunatud küberrünnakud on muutumas "üha ohtlikumaks, komplekssemaks ja keerulisemaks" ning võivad põhjustada "ühiskonnas ja riigis suurt kaost", sõnas kaitseminister Raimundas Karoblis.

Leedu kaitseministeerium ja küberjulgeoleku keskus kavatsevad kutsuda meediaettevõtete infotehnoloogiatöötajaid õppustele. Samuti oodatakse neilt koostööd informatsiooni jagamisel ning küberrünnakutega toimetulemisel.

Kokkuleppe alusel võivad meediaorganisatsioonide esindajad osaleda küberjulgeoleku nõukogu kohtumistel.

Nähtavaid rünnakuid Leedu väljaannete vastu hakati tuvastama 2010. aastal, sõnas Leedu Internetimeedia Assotsiatsiooni juht Aistė Žilinskienė.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: