Ametist lahkuv Soome suursaadik Eestis asub tööle Euroopa hübriidohtude keskuses

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kirsti Narinen. Autor/allikas: Soome suursaatkond

Praegune Soome suursaadik Eestis Kirsti Narinen asub septembris tööle Euroopa hübriidiohtude vastase oivakeskuse rahvusvaheliste suhete juhina.

Rahvusvaheliste suhete juhi ülesannete hulka kuulub oivakeskuse suhtlus liikmesriikide, Euroopa Liidu ning NATO-ga ja koostöö arendamine. Juht vastutab ka juhtgrupi kohtumiste ettevalmistamise eest, teatas Soome suursaatkond Tallinnas.

"Vaatamata sellele, et hübriidiohtude vastane heidutus on liikmesriikide vastutada, ei tunne ohud riigipiire. Seetõttu on riikide vaheline koostöö hübriidiohtude tõrjumiseks väga oluline. Selle teadvustamine on piiriülese koostöö parimaks vahendiks. Mul on väga hea meel, et pärast Eestis veedetud värvikaid ja toredaid aastaid, saan alustada Helsingis väga aktuaalsete ning rahvusvaheliste küsimustega ning rakendada uues töös kogu oma karjääri jooksul kogunenud kogemusi," ütles Narinen.

Oivakeskuse juht Matti Saarelainen rõõmustab Narineni keskusesse tööleasumise üle. Tema sõnul on Narinenil pikk kogemus rahvusvaheliste suhete areenil tegutsemises ja suursaadiku töös. "Kirsti kogemus mängib olulist rolli oivakeskuse töö arendamisel," sõnas Saarelainen.

Praegune rahvusvaheliste suhete juht Juha Mustonen naaseb Soome välisministeeriumisse osakonna juhiks.

Helsingis 2017. aastal tööd alustanud oivakeskus on 17 riigi ning EL-i ja NATO ühine koostööplatvorm, mille eesmärk on strateegilisel tasandil analüüsida parimaid hübriidohtude kaitse- ja heidutusmeetmeid ning koordineerida liikmesriikide, EL-i ja NATO ametnikest ja ekspertidest koosnevate temaatiliste võrgustike tööd. Oivakeskuse liikmeteks on teretulnud kõik EL-i ja NATO liikmesriigid.

Narineni ametiaeg suursaadikuna lõpeb 31. augustil.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: