Venemaa föderaalamet leidis, et väikesed rinnad on "füüsiline defekt" ({{commentsTotal}})

Skandaali põhjustanud Akvilon Inesti reklaam.
Skandaali põhjustanud Akvilon Inesti reklaam. Autor/allikas: Sotsiaalmeedia

Venemaa föderaalne monopolidevastane teenistus (FAS) jõudis üht juhtumit menetledes järeldusele, et väikeste rindadega naistel on "füüsiline defekt".

Juhtum sai alguse, kui monopolidevastase teenistuse Arhangelski büroo sai käesoleva aasta aprillis kaebuse seoses ühe välireklaamiga, mida kaebajad pidasid seksistlikuks ja naiste suhtes solvavaks, kirjutavad Meduza, Moscow Times jt.

Odavaid kortereid pakkuva Akvilon Investi välireklaamil oli pilt naisest, kes oma rinnaümbermõõtu mõõdab ning jurues kiri "Meil on väikesed hinnad ja palju komplekse".

Käesoleva nädala teisipäeval tegi FAS-i komisjon otsuse ja nentis, et Akvilon Invest oli reklaamiga tõesti föderaalset reklaamiseadust rikkunud. Otsuses lisati, et reklaamis edastati "naiste suhtes solvavat kuvandit".

Meedia tähelepanu ning erinevate naisõiguslaste ja muude organisatsioonide kriitika pälvis aga otsuses sisalduv lause: "Ekspertide nõukogu leidis, et reklaam viitab naiste puhul esinevatele füüsilistele defektidele (väikesed rinnad)".

Akvilon Invest on ka varem vastuoluliste reklaamidega silma paistnud. Näiteks oli neil kunagi aastavahetuseteemaline reklaam, mis kujutas tüsedamat naisterahvast ning mille peal oli kirjas lause "Isegi allahindlus on pärast pühi paksem".

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: