Läti majandus kasvas teises kvartalis 5,3 protsenti

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Riia. Autor/allikas: Jürgen Randma/ Riigikantselei

Läti majandus kasvas teises kvartalis võrreldes mullu sama ajaga hooajaliselt ja kalendripäevadega tasandamata andmetel 5,3 protsenti.

Võrreldes esimese kvartaliga oli kasvuks 0,9 protsenti ja sisemajanduse koguprodukt (SKP) küündis teises kvartalis 7,3 miljardi euroni, teatas riigi statistikaamet.

Sektorite lõikes näitas suurimat kasvu metsandus- ja raietööstus, mille toodang kerkis jooksevhindades 38 protsenti, tulenevalt nõudlusest Euroopa turgudel. Samuti oli kasv suur ehitussektoris, kus kasv ulatus 32 protsendini. Hoonete rajamine kasvas 48 protsenti ja tsiviilehitus 28 protsenti.

Tootmissektoris oli aastaseks kasvuks 4 protsenti, seejuures kasvas 10 protsenti kummi- ja plastikutoodete tootmine. Jaesektor laienes kokku 6 protsenti, majutus- ja toitlusteenused 6 protsenti ja informaatika- ja kommunikatsiooniteenused 16 protsenti.

Võrreldes möödunud aasta teise kvartaliga suurenesid majapidamiste kulutused toidukaupadele 3 protsenti, transpordile 6 protsenti ja meelelahutusele nin kultuurile 11 protsenti. Majutuse puhul aga kulutused langesid 1 protsendi.

Kaupade ja teenuste import kerkis kvartalis aastaga 5 protsenti, samas kui eksport kerkis 7 protsenti. Seejuures ületas eksport importi 54 miljoni euroga.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: