Kaheksas Tallinna huvikoolis tõuseb õppemaks ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Algavast kooliaastast tõuseb kaheksas Tallinna huvikoolis õppemaks. Seda, kui palju õppemaks suureneb, otsustab iga huvikool ise, arvestades kooli vajadusi.

Tallinna haridusameti haldusalas on kokku kümme munitsipaalhuvikooli ning õppemaks tõuseb kaheksas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinna kunstikoolis õppimise eest tuleb algavast õppeaastast maksta kuus 40 eurot ehk viis eurot kuus rohkem kui eelmisel aastal. Tallinna kunstikooli päris kõik soovijad õppima ei mahu ja peavad oma järjekorda ootama.

Kooli direktor Toomas-Vahur Lihtmaa ütles, et kool tõstab õppetasu üle kahe aasta ning põhjuseks on soov parandada õppetöö kvaliteeti ning ka keskkonda, kus lapsed õpivad.

"Seda tuleb teha teatud tunnetusega, et kui palju me panustame ja kui palju panustab linn ja meie kool sellesse kvaliteeti, mida selle raha eest saab. Kui me anname selle raha eest üheksa tundi nädalas ja pakume õppevahendeid ja kvaliteetset õppekeskkonda, siis selle jaoks kulub teatud hulk raha ja kui panustavad lapsevanemad, kool ja linn, siis ma arvan, et selline mõõdukas kvaliteedi tõus on vajalik," selgitas Lihtmaa.

Mõnes Tallinna huvikoolis tõuseb õppetasu vähem, mõnes veidi rohkem. Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ütles, et iga huvikool otsustab ise, kas ja kui palju õppetasu suureneb.

"Ega meie elukallidus on selline nagu see on. Kui meil igal aastal tõusevad mõned aktsiisid, elu läheb kallimaks, samas me vaatame, et keskmine palk üle Eesti läheb natuke kõrgemaks, siis ma arvan, et on möödapääsmatu, et ka huvikoolid tõstavad oma hindu," ütles Belobrovtsev.

Tallinna haridusamet kontrollib seda, kas õppetasu tõus on koolides põhjendatud.

"Ka haridusamet kontrollib, et need hinnad ei läheks väga taevasse. Kui see tõus on, siis et see on mõistlik, see on õigustatud, põhjendatud ja vanemale selge," ütles abilinnapea.

Belobrovtsevi sõnul tõuseb õppetasu huvikoolides kuni kümme protsenti.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: