Luik: elame ajaloolise buumi veerel, aga reservid ei kogune ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja/Scanpix

Elame ajaloolise buumi veerel, aga meie riigi reservid ei kogune, vaid jaotatakse ebavajalikele asjadele, ütles meediaärimees Hans H. Luik.

Luik rääkis Raadio 2 saates "Olukorrast riigis", et meil ei koguta reserve, vaid jaotatakse tasuta bussisõidule või mingitele mõttetustele.

"Võib ju mingil hetkel öelda, et nüüd on hea, aga reserve peab varuma. Ja kust võib see järgmine põnts tulla, ma ei tea," lausus ta.

Saatejuht Andrus Karnau ütles, et vaidlus, kas peaksime koguma reserve või kui palju peaks valitsus investeerima, on ka sel nädalal üleval olnud, sest on kaks konkureerivat analüüsimaja - rahandusministeerium ja keskpank - kelle seisukohad on erinevad.

"Keskpank ütleb, et peaksime koguma reserve, kuna on head ajad ja siis ei tohiks nii palju investeerida. Rahandusministeerium seevastu leiab, et Eesti majandus on tsüklis, kus tuleb rohkem investeerida. Ja majandustsükli olemuse üle käiv vaidlus võikski jääda ökonomistide pärusmaale," sõnas ta.

Kui Luik tõi võimalike majandust ohustavate tegurite hulgas välja sõjaohu, viidates sellele, et Venemaa korraldab suuri sõjaväeõppusi, Saksamaa näib valmistuvat tuumariigiks saama ja Hiina ehitab järjekordset lennukikandjat, siis Karnau sõnul näeb keskmine ökonomist ohuna eelkõige Brexitit ning USA presidendi Donald Trumpi ja tema vabakaubanduse vastu suunatud poliitikat.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: