Kooliaasta algus on suurele perele kulukas ettevõtmine ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kooliaasta algus on kooli minevatele jütsidele rõõmus sündmus, kuid nende vanematele päris kulukas ettevõtmine, eriti kui peres on koolilapsi mitu. Kui palju kulub raha, kui kooli tuleb saata mitu last, selle arvutas välja üks Pärnu pere, kelle käis külas "Aktuaalse kaamera" ajakirjanik Silvia Sool.

Kooli algus toob endaga paratamatult kaasa suuri väljaminekuid koolitarvetele, jalanõudele ja riietele, vahendas "Aktuaalne kaamera. Nädal".

Tammede pere vanim poeg Harmon läheb Pärnu vanalinna kooli kolmandasse klassi, keskmine poeg Randon alustab esimeses klassis ja kolmeaastast Ramsest ootab lasteaed. Kui vanem vend saab osa eelmistel aastatel varutud asju taas käiku võtta, siis esimese klassi poiss vajab täiskomplekti koolivarustust.

"Mingid asjad me ostsime ära - need, mis meil oli selline nimekiri, koolist anti kaasa, mis asju on vaja. Ja siis me käisime poes ja ostsime Randorile ja ka Harmonile. Aga osa asju on veel puudu, nii et vaikselt jõudumööda toimetame," rääkis Merit Hirvoja-Tamm.

Krister Tamm ütles, et esimesse klassi mineva poja koolikott maksis 60 eurot.

"Ranits oli. Ja siis need kontoritarbe asjad, kokku läks meil 100 eurot seal, aga seal olid Harmoni asjad ka sees. Kuskil ka 60 eurot võis minna esimese klassi lapse jaoks," lisas ema Merit.

Vanemad ütlevad, et eelistavad osta kvaliteetseid asju. Näiteks ranitsa saaks ka paarikümne euro eest, kuid kallim on ka vastupidavam ja kestab aastaid.

Teist korda lähevad käiku ka Randori esimese koolipäeva aktuse riided, mis osteti juba lasteaia lõpupeoks.

Suures peres aitavad lapselt lapsele pärandatavad riided ja jalanõud kulusid mõnevõrra kokku hoida.

Hinnad on kauplustes küll erinevad ja valik ja pakutavad soodustused ka, kuid laias laastus kulub esimese klassi lapse koolikotile, pinalile, vihikutele, kunsti- ja käsitöötarvetele ning raamatute ja töövihikute kaanetamisele kuni 200 eurot.

Pärnu linnas makstakse esimese klassi lapsele 100 euro suurust ranitsatoetust, selle saab kätte alles septembris.

Pere on kooliaasta sisse arvestanud kindlasti ka laste trennikulud, ühe lapse ühe kuu trenn või huviring maksab keskmiselt 30 eurot.

Kooliteed alustav Randor ise ootas kooli minemist väga ja kirjutamine on tal ka juba ammu selge.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: