Omavalitsused investeerivad riigi toel põhikoolihoonetesse ligi 60 miljonit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Türi uue põhikoolihoone eskiis.
Türi uue põhikoolihoone eskiis. Autor/allikas: KARISMA

Lähiaastail saab 12 omavalitsust kas täiesti uue või rekonstrueeritud põhikoolihoone, milleks kulub ligi 60 miljonit eurot.

Haridusministeerium esitas valitsusele eelnõu, et kinnitada teine põhikooli õppehoonete investeeringute kava (2014-2020) toetuste mahuga 45,5 miljonit eurot.

Vahendid tulevad Euroopa regionaalarengu fondist. Koos omavalitsuste enda panusega on investeeringute maht eeldatavalt üle 57 miljoni euro.

Kokku renoveeritakse või ehitatakse 12 põhikooli Kohtla-Järvel, Narvas, Kärdlas, Tartus, Tallinnas, Haapsalus, Jõhvis, Pärnus, Türil, Kuressaares, Sillamäel ja Rakveres.

Kõige kallim projekt on Jõhvi põhikoolihoone ehitamine, mis peaks 7,2 miljoni euro eest valmima 2021. aastal.

Türi põhikooli uue õppehoone ehitamise planeeritav maksumus on 6,8 miljonit eurot ning lapsi peaks see ootama 2021. aasta septembrist.

Üle 5 miljoni kulub ka Kohtla-Järve kesklinna põhikooli senise õppehoone lammutamiseks ja uue ehitamiseks, samuti Narva kesklinna põhikooli ehitamiseks, Tartu Variku kooli rekonstrueerimiseks ning Kuressaare Hariduse 13 õppehoone rekonstrueerimiseks.

Väikseima investeerimistoetuse, ligi 0,8 miljon eurot sai Rakvere linna põhikoolide töö- ja tehnoloogiakeskuse rajamine.

Toetusest kaasajastatakse kokku ligi 44 000 ruutmeetrit, summa summarum väheneb haridustaristu 32 000 ruutmeetri võrra.

Haridusministeerium märgib seletuskirjas, et mitmed omavalitsused jätkavad koolivõrgu korrastamise ja haridustaristu vähendamisega ka pärast käesoleva projekti lõppu, arvestades nii õpilaste arvu vähenemist kui muudatusteks kasutatavaid eelarvevahendeid.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: