Eesti suursaadik Iirimaal Aino Lepik von Wiren andis üle volikirja ({{commentsTotal}})

Eesti uus suursaadik Iirimaal Aino Lepik von Wirén andis üle volikirja.
Eesti uus suursaadik Iirimaal Aino Lepik von Wirén andis üle volikirja. Autor/allikas: Välisministeerium

Eesti uus suursaadik Iirimaal Aino Lepik von Wirén andis teisipäeval Dublinis üle volikirja president Michael D. Higginsile.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses kinnitasid suursaadik Lepik von Wirén ning president Higgins kahe riigi tugevaid kultuurisuhteid.

"Iirimaa president tundis huvi ka Eesti e-teenuste ja e-riigi võimaluste vastu, et tulevikus koostööd arendada," ütles Lepik von Wirén.

Kohtumisel arutati ka Euroopa Liidu ühtsuse ning tuleviku üle.

Suursaadik Aino Lepik von Wirén on sündinud 28. oktoobril 1961. aastal Stockholmis. 1987. aastal lõpetas ta Stockholmi ülikoolis õigusteaduse eriala ning ta on õppinud Surrey ülikoolis Inglismaal.

Diplomaatilisel tööl on Aino Lepik von Wirén alates 1994. aastast, mil asus tööle välisministeeriumi juriidilisse osakonda inimõiguste büroo direktorina ning 1997-1999 oli ta juriidilise osakonna peadirektor.

Aastatel 1999-2003 töötas Lepik von Wirén riigisekretärina. Aastatel 2003-2006 oli ta Eesti suursaadik Portugalis, aastatel 2007-2010 Eesti suursaadik Iisraelis ja aastatel 2010-2014 Eesti suursaadik Suurbritannias.

Aino Lepik von Wirén on olnud ka välisministeeriumi juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantsler ning enne praegusele ametikohale asumist töötas ta Euroopa osakonna peadirektorina.

Eesti uus suursaadik Iirimaal Aino Lepik von Wirén andis üle volikirja. Autor: Välisministeerium

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: