Reinsalu: korduvkurjategijatele peaks saama mõista eluaegse vangistuse ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Justiitsminister Urmas Reinsalu on seisukohal, et ohtlikele kurjategijatele tuleb rakendada karistusjärgset käitumiskontrolli kuni võimaluseni, et korduvate kuritegude eest saaksid kohtud mõista neile eluaegse vangistuse.

Reinsalu rääkis Vikerhommikus, et saripedofiilide või seksuaalsete rünnakute sooritajate puhul peab olema põhiline kriminaalpoliitiline eesmärk ühiskonna ohutus.

Tema sõnul rajanevad justiitsministeeriumis valminud eelnõu ettepanekud kolmel sambal.

"Esimene on see, et kui isik on nii ohtlik, et teda ei vabastata ennetähtaegselt, siis ta kannab kogu karistuse ära. Praegune süsteem on selline, kus ta läheb pärast karistuse kandmist nelja tuule poole. Ettepanek on hakata kohaldama ohtlikele kurjategijatele kohustuslikku käitumiskontrolli ka karistusjärgselt," ütles ta.

Reinsalu sõnul on vanglates inimesi, kelle puhul tõenäosus sooritada uut sarnast vägivallakuritegu on ligi 100-protsendiline. "Varem sai neile rakendada karistusjärgset kinnipidamist, kuid kohus leidis, et see on põhiseadusvastane," nentis Reinsalu.

"See lahendus, mida teistes riikides on tehtud, on võimalus kohtutel neid eluaegse vangistusega karistada ning sõltuvalt kui ohtlik ta on, kaaluda ka nende vabastamist teatud aja jooksul," märkis ta.

"Kolmas ettepanek puudutab seda, et korduvate seksuaalkuritegude puhul pole kohtutel võimalik karistada neid tingimisi vangistustega, vaid kohtud peavad määrama reaalse vangistuse," ütles Reinsalu.

Karistusseadustiku muudatusi, mis võimaldavad kohtutel seksuaalkurjategijatele senisest rangemaid karistusi määrata, vaeb riigikogu.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: