Fotod: hädamaandunud reisilennukilt sadas Lõuna-Eestisse mootori tükke ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Pealtnägija" toimetusse laekusid eelmisel teisipäeval pildid metallitükkidest, mis sadasid alla selgest taevast Lõuna-Eestis Käärikul. Selle nädala kolmapäeva hommikul tõi üks inimene kotitäie rauda ka toimetusse. Tõenäoliselt oli raud pärit möödunud nädala teisipäeval Helsingis hädamaandunud British Airwaysi reisilennukilt.

"Pealtnägija" vahendas, et suure tõenäosusega külvas Kääriku kandi metalliga üle eelmise teisipäeva varastel tundidel ja suurel kõrgusel lennanud British Airwaysi lennuk marsruudil London – Šanghai. Lennul BA-161 tekkis Eesti õhuruumis paremas pardas mootoriprobleem, mille tõttu tehti edukas hädamaandumine Helsingis. Nii selgus lennundusuudiste portaalist The Aviation Herald.

Portaal kirjutas, et reisijad kuulsid lennukis suurt pauku, seejärel lendasid rikkis mootori deitailid lennuki heitgaaside väljalaske avast välja.

Õnneks ei saanud viga keegi maandumisel ega Lõuna-Eestisse langenud mootori detailide läbi.

Anonüümsust palunud kohalik naine leidis esimesed metallitükid teisipäeva hommikul. "Märkasin hommikul kahte kildu, neist üks terrassil puidu sees. Algul arvasime, et kellegi muruniiduk purunes ja kild lendas, kuid edasi leidsime neid nii staadionilt kui kergliiklusteelt," ütles ta.

Tegu ei saanud olla ka kellegi vembuga, sest kilde leiti paarikilomeetrisel alal nii inimeste aedadest, puuriidast ja katuselt kuni tihnikuni, kuhu autoga juurde ei pääse. "Just suur ala ning see, et detailid on osaliselt maas püsti, viitab, et need sadasid taevast," rääkis kohalik mees, kes samuti soovis anonüümsust.

"Järeldasime, et kuna päeviti kasutatakse staadioni, siis pidi see juhtuma esmaspäeva öösel vastu teisipäeva," analüüsis naine. Mida rohkem kilde kokku korjati, seda tõsisemaks asi läks. Leidus väikseid kilde, aga ka kuni kilo kaaluvaid kamakaid, mõnedel neist näha seerianumber.

"Hakka või kiivriga mööda ilma ringi käima. Iga päev leiavad tükke juurde. Näiteks üks maandus lastelaagri terrassi peale. Kõik see niidetav ala, kus lapsed jooksevad paljajalu, paar meetrit maja uksest õunapuu all...," kirjeldas teine kohalik naine.

Spekulatsioone suurendas asjaolu, et neljapäeval käisid sündmuskohal õhuväe ja päästeameti esindajad, kes viisid selleks hetkeks kokku korjatud tükid kaasa, võtsid pinnaseproove ja olevat kohalikele öelnud, et nad meediasse ei läheks. "See oli õnnelik õnnetus, ma pole öösiti pärast magadagi saanud. Vastuseid tahaks saada," rääkis tükkide esimene leidja.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: