Tartu vanima puumaja küljest varastatakse järjekindlalt lippe ({{commentsTotal}})

Uppsala maja Tartus
Uppsala maja Tartus Autor/allikas: Sille Annuk/Eesti Meedia/SCANPIX

Tartu ühe vanima puumaja, Uppsala maja küljest on sel aastal kolmel korral varastatud Eesti ja Tartu lipud. Majas tegutseb linnavalitsuse avalike suhtete osakond.

Avalike suhete osakonna juhataja Indrek Mustimets rääkis, et lipuhoidmisaasad on lõhutud või siis lihtsalt lipud noa või kääridega lahti lõigatud ja kaasa võetud.

"Varguseid on olnud erinevaid, aga täpsemalt ei oska öelda, et kuidas see siis juhtunud on. Vargused on toimunud õhtul pimedas, öösel või nädalavahetusel. Täpseid kuupäevi ja kellaaegu ei oskagi öelda, sest oleme vargused avastanud esmaspäeva hommikuti tööle tulles," selgitas Mustimets.

Seni Mustimets ega Tartu linna avalike suhete osakond politsei poole pöördunud ei ole, aga Mustimets ei välistanud, et edaspidi seda teha tuleb, sest kolm korda on juba päris palju ja ka rahaline kahju on juba märgatav. "Kuna me täpseid aegu ei tea, siis on ka politseil väga raske hakata neid jälgi ajama ja sestap me veel ka pöördunud pole," ütles ta.

Pärast igat vargust on linnavalitsus Uppsala majale uued lipud ostnud ja selleks on juba kulunud vähemalt 700 eurot.

Politsei- ja piirivalveameti lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virk ütles, et sel aastal on politseile teatatud kümnest lipu varastamise üksikjuhtumist, kuid ükski neist pole aset leidnud Tartus. "Kõigi lipuvarguste osas käib menetlus. Sellise varavastase süüteo eest võib teo toimepanijat ees oodata kuni 1200-eurone rahatrahv või kuni 30-päevane arest," sõnas Virk.

Mitu aastat tagasi kadus paaril korral samuti Tartu linnasüdames asuva mänguasjamuuseumi lipp, kuid muuseumi direktor Triin Vaaro ütles, et toona ei tekkinud tegevuses mingit stabiilset mustrit. "Vahel leidsime lipu näiteks mõnest naaberhoovist üles," selgitas Vaaro, miks ei peetud vajalikuks politsei poole pöördumist.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: