Pomerants: lõunaeestlased maksku tööstuse puudumise eest erimaksu ({{commentsTotal}})

Eesti Energia keskkonnapäev
Eesti Energia keskkonnapäev "PÕXIT või areng?". Autor/allikas: Arp Müller/ERR

Riigikogu liige Marko Pomerants (Isamaa) tegi Eesti Energia keskkonnapäeva "PÕXIT või areng?" toimunud paneeldiskussioonis ettepaneku maksustada Tartu ja Lõuna-Eesti elanikud erimaksuga, kuna nemad ei soovi oma territooriumile tööstust.

Selle maksu tulu tuleks Pomerantsi ettepaneku kohaselt suunata Ida-Virumaa tööstuspiirkondadesse.

"Mul on selline idee ka veel, mis mul ei ole partei juhtkonnaga kooskõlastatud, et Tartu linn ja Lõuna-Eesti tuleks maksustada ja raha suunata Ida-Virumaale. Et kui on öeldud, et meil on Tartu Ülikool, meil pole siin midagi muud vaja, siis sellise eksklusiivse rahvusülikooli pidamise eest tasu siia, kus tegelikult lisaväärtust toodetakse," ütles Pomerants.

Pomerants täpsustas hiljem ERR-ile, et mõistagi Eesti seadusandluses sellist asja olla ei saa, aga sellise sarkastilise ninanipsuga lõunaeestlaste pihta näitas ta üles oma suhtumist.

"Juba pikemat aega käib diskussioon, et kui palju peab keskkonna tasusid ja ressursi tasusid jõudma tagasi Ida-Virumaale. Kuna Lõuna-Eestis ei soovita töökohti ja arvatakse, et tööstus võiks olla vaid Põhja-Eestis, siis sellise heaolu nautimise eest tuleks tuleks Ida-Virumaale makse maksta," kordas Pomerants oma mõtet.

Pomerants rääkis, et ka Tartu lähistele plaanitud tselluloositehase ümber toimunu näitas, et sisuliste arutelude juurde ei jõutagi.

Pikemalt kajastas 23. augustil Kohtla-Järvel toimunud keskkonnapäeva Vikerraadio saade "Reporteritund".

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: