Elektriõnnetused juhtuvad hooletusest ja ohutusnõuete eiramisest ({{commentsTotal}})

Juhtmed
Juhtmed Autor/allikas: ERR

Tehnilise järelevalve ameti (TJA) statistika kohaselt juhtus tänavu esimesel poolaastal 21 elektriga seotud õnnetust, milles hukkus üks, tõsisemaid vigastusi sai kolm ja kergemaid vigastusi 17 inimest.

Eelmise aasta samal perioodil oli 18 õnnetust. Nii kodus kui tööpostil juhtunud elektriõnnetuste põhjusteks olid ohutusnõuete eiramine, hooletus ning rikkis elektriseadmete kasutamine.

Tänavu esimesel poolaastal juhtus enamus elektriõnnetusi ehk 79 protsenti kodudes või nende lähiümbruses. Ülejäänud 21 protsenti olid tööõnnetused.

Kodustes oludes juhtusid õnnetused elektriohutusnõuete eiramise ja hooletuse tõttu, katkiste elektrijuhtmete või -seadmete kasutamisel või elektriseadmete kasutamisel mitte ettenähtud otsatarbel.

Tööõnnetused juhtusid alajaamas, õhuliinil ning elektriseadmete kasutamisel. Ka tööõnnetuste põhjusteks olid elektriohutusnõuete eiramine ja hooletus, samuti katkiste elektriseadmete kasutamine.

Piirkonniti juhtus õnnetusi kõige rohkem Põhja-Eestis ehk üheksa ja Lõuna-Eestis seitse õnnetust.

Vanusegruppide lõikes juhtus viis õnnetust kuni 10-aastaste lastega ning kolm õnnetust 20-29-aastaste inimestega. Tüüpilisteks põhjusteks väikelastega juhtunud õnnetustes oli esemete pistmine pistikupesade kontaktidesse ja katkiste juhtmete katsumine.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: