HS: Eestis elav soomlane korraldas koolikiusamise ennetuse varjus miljonipettuse

Kouluturvaa.
Kouluturvaa. Autor/allikas: @Kouluturvaa / Twitter

Ajaleht Helsingin Sanomat tõi avalikkuse ette suure petuskeemi, mille ülesehitamiseks on kasutatud õilsat fassaadi: koolikiusamise takistamist ja ennetust.

Ettevõtmise taga on varem majanduskuritegude tõttu kohtus süüdi mõistetud 52-aastane soomlane Antti Alastalo, kes ajalehe andmetel elab ametlikult Eestis. HS kirjutab, et ta on kopeerinud 2011. aastal ilmuma hakanud lehe Koulurauhaa (ehk Koolirahu) olemuse pea üks-ühele ning hakanud välja andma oma lehte Kouluturvaa (Kooliturvalisus). Lehte on müüdud artikli kohaselt agressiivseid ning alatuid müügivõtteid – kohati ka lihtsalt pettust – kasutades (näiteks on tellimusest keeldunud inimesele vormistatud ikkagi tellimus või vormistatud ühele inimesele topelttellimus).

Kuid see pole veel sugugi kõik. Antti Alastalo firmad on tegutsenud peamiselt Hispaanias, kuhu on tööle palgatud ka telefonimüügipersonal. Kokkulepped nendega pole pidanud, paljud töötajad ei ole üldse oma palka saanud, kui on, on nad maksnud oma üürikorterite eest üüri samale Alastalo ettevõttele, kes aga omakorda pole üüri edasi maksnud korterite tegelikele omanikele.

Soomes on mehel olnud registreeritud ainult pisikirjastus ning väike inkassofirma tellimuste eest raha sissenõudmiseks, peamine tellimuste müük on toimunud läbi Eestisse registreeritud Telesales Partners ning Teleforce Europa, mille mõlema omanik on Alastalo investeerimisfirma Argumentor, kirjutab Helsingin Sanomat.

Soome tarbijakaitse ja politsei on saanud Kouluturvaa lehega seoses 1200 avaldust ning pettusena on seda uuritud kevadest saati. Teada ei ole, et raha oleks päriselt ka koolikiusatute abistamiseks läinud, küll aga märgitakse artiklis, et tegemist võib olla hoopis miljonitesse eurodesse ulatuva petuskeemiga.

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: