Pärnumaa toidumeene konkursist osavõtt oli oodatust suurem ({{commentsTotal}})

Pärnumaa toidumeene konkurss
Pärnumaa toidumeene konkurss

Pärnumaa toidumeene konkursi žüriil kulus laupäeval avalikustatavate võitjate väljaselgitamiseks kaks päeva.

Aega kulus arvatust kauem, sest konkursile esitatud toite ja jooke oli palju rohkem, kui oodata osati.

Žürii töö ei olegi kergete killast, sest toitu või jooki tuleb maitsta ja hinnata ka selle väljanägemist. Samuti arutatakse ja esitatakse oma mõtteid ja küsimus.

Konkursiga sooviti ju leida piirkonnale iseloomulikke tooteid, mida oleks külastajatel tore kaasa võtta. Nii väärtustatakse kohalikku toidupärandit, laiendatakse Pärnumaa maitsete levikut ning innustatakse ettevõtjaid panustama tootearendusse. Kategooriaid oli neli: parim toidumeene, parim joogimeene, parim leib ja spetsiaalsele konkursi jaoks välja töötatud uudistoode.

"See konkurss on esmakordne ja seda suurem oli üllatus. Peaaegu sada erinevat toodet. Ainuüksi leibasid oli seitseteist, samamoodi jooke 17, millest pooled on mittealkohoolsed joogid," rääkis žürii liige Indrek Klaassen.

Eriliselt sai rõõmustada uudistoodete üle, sest konkurss kuulutati välja alles augustis, seega polnud ettevalmistuseks just palju aega.

Aga tammetõrušokolaad, kartulivorstid, mullidega õunamahl ja mitmed muud asjad jätsid žüriile väga hea mulje.

Allikas: ERR-i teleuudisedHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: