Kose-Ardu viaduktil peeti sarikapidu ({{commentsTotal}})

Tallinna- Tartu maanteele rajataval uuel Kose-Ardu lõigul lõppes Ardu viadukti tekiplaadi ehitus, kogu maanteelõigu renoveerimine läheb maksma 50,7 miljonit eurot.

Viadukti avamine on sümboolse tähendusega, sest viadukt asub kohas, kus lõpeb Kose-Ardu ja algab Ardu-Võõbu etapi ehitus. Kuigi maanteest on valmimas alles muldkeha, ütlesid nii majandus-ja taristuminister Kadri Simson kui ka maanteeameti juht Priit Sauk, et suurobjekti ehitus kulgeb ennaktempos, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kindlasti saab rahul olla sellega, et tee-ehitus on läinud isegi kiiremini kui algselt plaaniti. Ja kuna tegemist on täiesti uue teeobjektiga, siis on tulnud läbida keerulisi loodusolusid. Aga samas on ka kergem olnud, et see teeehitus ei ole osteselt ühtegi asulat väga seganud ja lahendused, kuidas ka kohalikud inimsed saavad neljarealist maanteed ületada on olnud optimaalsed ja tegelikult tomivad," rääkis Kadri Simson.

Maanteeameti peadirektor Priit Sauk ütles, et esimese lõigu muldkehatööd on lõppemas. "Tegelikult selle esimese lõigu kõik muldkehatööd on sellel sügisel lõppemas. Üle 600 000 kantmeetri turvast on välja kaevatud ja mittesobilik pinnas on asendatud üle 800 000 kantmeeri uue sobiliku pinnasega, mis tulevikus seda teed kannab. See on kindlasti üks vaheetapp, mis näitab aluse ja mullatööde lõppu," lausus Sauk.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: