Tallinnas kasvab palgavaeste arv ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Euromündid aastaarvuga 2018.
Euromündid aastaarvuga 2018. Autor/allikas: Eesti Pank

Tallinna linnavalitsuse tellimusel ilmunud pealinna aastaraamatus tuuakse välja, et maksumaksjaid tuleb aasta-aastalt tuhandete kaupa juurde, kuid samal ajal kasvab ka miinimumpalga saajate kasv.

Pealinnas oli 2017. aasta seisuga juba üle 41 000 inimese, kes teenis mitte rohkem kui 470 eurot kuus, kirjutas Ärileht.

Tallinna abilinnapea Tõnise Mölder selgitas, et miinimumpalka või sellest väiksemat palka saavate elanike arv on mitmetel viimastel aastatel kasvanud seetõttu, et alampalga suurus on tempokalt kasvanud.

Tallinna elanike arv kasvab igal aastal ligikaudu 5000 inimese võrra, kuid registreeritud töötute arv püsib samas suurusjärgus, st ühtlasi ka seda, et tööhõive määr on suurenenud. "Töökäsi tuleb Tallinnasse palju, kuid mitte miinimumpalga saajate arvelt," lisas Mölder.

Niisiis ei suurene tema sõnul alampalga saajate arv sellepärast, et madalaimat töötasu teenivaid inimesi tuleks Tallinnasse järjest juurde, vaid miinimumi kasvades kukub järjest enam inimesi madalaima sissetulekuga elanike gruppi.

Näiteks kui eelmisel aastal teenis töötaja 500 eurot, sai ta veel palka üle miinimumi (2017. aasta alampalk oli 470 eurot), kuid sel aastal kui miinimumpalk kasvaski 500 eurole, on ta koheselt nö alampalga saajate grupis.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: