Pühapäeval õhusoojus väheneb, uus nädal toob vihma ja jaheduse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Priit Luts/ERR

Spordisõbrad saavad Tallinna maratoni ära joosta veel vihmavabalt ja 20-kraadises soojuses. Kõrgrõhkkond on aga Eesti kohalt eemaldumas, saabumas on hoovihmad ja jahedam õhk.

Homme kõrgrõhkkona mõju veidi väheneb, kuna see eemaldub Valgele merele. Seda kasutab kohe ära madalrõhkkond, mis oma idaserva kohe Läänemerele saadab. Taevas on seega pilvi rohkem, sajuhooge jagub enam Lõuna-Skandinaaviasse kuid ka piki Läänemered kulgevad hoovihmapilved Edela-Soomest Leeduni. Tuul on mere idakaldal siiski nõrk ning õhusooja on valdavalt üle 20ne kraadi. Ülehomme jõuab see madalrõhkkond aga juba lähemale, hoovihma sajab Eestis siiski vaid kohati, kuid taevas läheb pilvisemaks ning ka õhutemperatuur kahhab vaikselt langema.

Eeloleval ööl on ilm veel vähese ja vahelduva pilvisusega ning valdavalt kuiv, mitmel pool on aga udu. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6 m/s. Õhusooja on öötundidel 9 kraadist sisemaal kuni 16 kraadini rannikul.

Ka hommikul on pilvi taevas vähe ning ilm peaks olema kuiv. Paiguti püsib ka veel udu. Puhub nõrk muutliku suunaga tuul ning sooja on 12 kuni 16 kraadi.

Pühapäeval on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati võib sadada hoovihma ja välistatud pole ka äike. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7, põhjarannikul kirde- ja idatuul 4-9 m/s. Sooja on oodata 19 kuni 24 kraadi.

Õhtul sajab hoovihma vaid kohati ning sooja on kuni 20 kraadi.

Esmaspäeval sajuvõimalus suureneb, kuid tuul on jätkuvalt rahulik ja päevasooja on keskmiselt 20 kraadi.

Teisipäeval sajab hoovihma juba paljudes kohtades ning soojamaksimumid jäävad 20 kraadist madalamale. Nädala keskel sajab vihma vaid kohati, kuid sooja on siis kõigest 16 kraadi ringis.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: