Jõhvi politseijaoskonna juht lahkub alluvate rikkumise tõttu töölt ({{commentsTotal}})

Kalle Kuusik.
Kalle Kuusik. Autor/allikas: ERR

Jõhvi politseijaoskonna juht Kalle Kuusik lahkub alluvate rikkumise tõttu oma ametikohalt ning jätkab politseiteenistust piirivalvebüroos.

Kuni Jõhvi politseijaoskonna uue juhi leidmiseni täidab juhi ülesandeid Rakvere politseijaoskonna juht Tarmo Tammiste, kes juhib seni mõlemat jaoskonda, teatas politsei- ja piirivalveamet. 

Politsei- ja piirivalveameti sisekontroll tuvastas, et Jõhvi jaoskonna ühes menetlusgrupis määrati esimese poolaasta tulemustasu grupijuhile, kes andis mitteametlikult osa tasust sularahas kolleegidele, kellele kriteeriumide tõttu ei oleks saanud tulemustasu maksta. Muuhulgas oli üheks tingimuseks, et tulemustasu saaja peab vastama keelenõuetele.

"Niisugune lubamatu kokkulepe PPA-s premeerimiseks seatud tingimustest möödahiilimiseks on ebaeetiline ning selline käitumine ei ole vastuvõetav. Jõhvi politseijaoskonna juht mõistis oma vastutust ning otsustas siirduda teisele, mitte juhtivale tööle," ütles prefekt Tarvo Kruup.

Tulemustasu käest kätte maksmise asjaolude väljaselgitamiseks algatas PPA sisekontrollibüroo distsiplinaarmenetluse. 

Jõhvi politseijaoskonna uue juhi leidmiseks kuulutatakse välja avalik konkurss.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: