Kohus karmistas hotellis meest jalga tulistanud kurjategija karistust ({{commentsTotal}})

Paata Sakhokia
Paata Sakhokia Autor/allikas: Postimees/SCANPIX

Tallinna ringkonnakohus karmistas eelmise aasta veebruaris Tallinnas Metropoli hotellis tüli käigus meest jalga tulistanud mehe karistust.

Ringkonnakohus tühistas maakohtu otsuse karistuse osas ning mõistis uue otsusega Paata Sakhokiale (45) nelja-aastase vangistuse ning mõistis talle lisakaristuseks riigist väljasaatmise koos Eestisse sissesõidukeeluga kaheksaks aastaks.

Muus osas jättis ringkonnakohus maakohtu 24. mail tehtud otsuse muutmata.

"Ohutu elukeskkonna ja turvalise riigi üks tunnus on avalik kord ja selle mõtestatud kaitsmine. Sakhokia kuriteod on suunatud just avaliku korra vastu. Rahvusvahelise õiguse kohaselt igal riigil vabadus otsustada, millisel hulgal ja mis tingimustel on välismaalastel õigus riigis viibida, aga ka otsustada millistel juhtudel saata riigist välja kriminaalkorras karistatud teise riigi kodanikud. Kuriteo toime pannud inimese riigist väljasaatmise ja sissesõidukeelu kasutamise mõte seisneb selles, et ennetada ja vältida seeläbi teiste riikide kodanike poolt kuritegude toimepanemist Eestis. Sakhokia pani toime äärmiselt intensiivse avaliku korra rikkumise hotelli ruumides ehk avalikus kohas," märkis kohus otsuses.

Mais karistas maakohus Sakhokiat kahe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega ning mõistis tema kaaskohtualused Aleksei Mihhejevi ja Vladimir Trahhovi õigeks.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi tekkis meestel möödunud aasta 2. veebruaril Tallinnas asuva Metropoli hotelli baaris tüli oma tuttava, 45-aastase mehega.

Süüdistuse kohaselt haaras Sakhokia tüli käigus jope alt püstoli ning tulistas mehele jalga. Pärast seda lahkusid Sakhokia, Mihhejev ja Trahhov hotellist.

Politsei tuvastas kahtlustatavad, kuid peamine kahtlustatav põgenes Hispaaniasse.

Eesti teavitas Hispaania kolleege, kes pidasid mehe Euroopa vahistamismääruse alusel kinni mullu 13. juulil ning ta kaks kuud hiljem Eestisse kohtu ette.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: