Konesko uus tehas tõhustab tootmist

Foto: Olev Kenk/ERR

Järvamaal Türi-Allikul sai nurgakivi elektrimootoreid ja seadmeid valmistava aktsiaseltsi Konesko neljas tehas, kus hakatakse samuti tootma elektrimootoreid.

26 aastat tegutsenud Konesko on ümber ja juurde ehitanud mitu tootmishoonet, ent kunagi varem pole õnnestunud rajada täiesti uut tehast. Hetk selleks pole tehase juhi Mart-Järvo Hirtentreu sõnul kõige soodsam - et Eesti majandusel läheb hästi, on ka ehitushinnad laes.

Kuna aga tellimuste maht aina kasvab ja üha olulisem on efektiivsus, pole automaatlahendusi kasutava tehase püstitamisest enam pääsu.

"Me oleme igal aastal küll investeerinud ja parandanud ja ostnud uusi seadmeid jupp-jupi haaval, aga nüüd see ongi see koht, kus me tahaksime kõik asjad uued saada, et oleks võimalik toota täpselt nii, nagu ühes kõige kaasaegsemas tehases Euroopas," rääkis Hirtentreu.

Kaks aastat tagasi avas Konesko Türi-Allikul tehase, mis praegu valmistab juhtimiskilpe suurtele sadamakraanadele. Tootmispinda on seal 2900 ruutmeetrit, kuid uus elektrimootorite tehas tuleb peaaegu poole suurem.

Türi linna külje alla kolimise peamine motivaator oli tööjõud, samuti raudtee.

Uus tehas pakub tööd 50 inimesele, vaja on võrdselt nii mehi kui ka naisi.

Tehas läheb maksma 10 miljonit eurot. "Toodang läheb üle maailma. Kõik läheb Eestist välja. Investeeringu äratasumisega me oleme arvestanud 20 aastat maja ja 10 aastat seadmed ehk keskeltläbi 15 aastat," ütles Hirtentreu.

Konesko Türi-Alliku tehas valmib kevadel, tootmine algab suve lõpul. Konesko tänavune käibeprognoos on 63,5 miljonit eurot, järgmise aasta lõpul on ettevõtte palgal 450 inimest.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: