Järva vald tegi esimesena endale nutirakenduse ({{commentsTotal}})

Järva valla nutirakendus.
Järva valla nutirakendus. Autor/allikas: (Foto: ERR)

Esimese omavalitsusena tegi endale nutirakenduse Järva vald, mille äpis saab vaadata valla uudiseid, tutvuda üritustega ning teha toiminguid vallamajja minemata endale sobival ajal. Samuti saab vald äpi kaudu elanikke teavitada erinevatest toimingutest ja erakorralistest sündmustest.

Haldusreformi käigus ühines seitse omavalitsust Järva vallaks. Järva valla äpp loodi selleks, et inimestel oleks lihtsam uue vallaga suhelda.

Järva vallavanem Rait Pihelgas ütles, et äpp on omavalitsusele vajalik selleks, et info liikumine oleks operatiivne ning kõik vallaga seotud inimesed ja organisatsioonid oleksid ühises inforuumis.

"Äpi kaudu saab küsida infot, esitada vabas vormis taotlusi ja teistel teemadel vallavalitsusega vahetult suhelda. See on vald sinu taskus, mille kaudu saame inimestelt ka tagasisidet, sest äpp annab omavalitsusele võimaluse teha küsitlusi mugavalt ja personaalselt," lausus Pihelgas.

Pihelgas selgitas, et äpp võimaldab teavitada eraldi piirkondi, saata sihtgruppidele vaid neile olulist informatsiooni.

"Näiteks kui ühes Järva valla alevis on soojakatkestus, saame läbi äpi sellest teavitada just selle alevi inimesi," ütles ta.

Oma äppi hakkas Järva Vallavalitsus arendama 2018. aasta märtsis. Valla koostööpartner on Soome firma Future Dialog OY, mis alustas rakendusega Soomes, kus seda saab alla laadida alates 2016. aasta kevadest.

Järva valla äpi saad alla laadida siit iOS-ile ja Androidile.

Toimetaja: ERRHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: