Päästeameti naftareostuskorje võimekus on aastaga oluliselt paranenud ({{commentsTotal}})

Ida-Virumaal toimunud rannikureostuse õppusel osalesid päästeameti kõigi nelja regiooni naftareostuskorje võimekusega komandod. Aastaga on naftareostuskorje võimekus tugevalt paranenud.

Toimunud õppuse stsenaariumi kohaselt põrkas Soome lahel kokku kaks naftatankerit ning merre lekkis rasket naftat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tugev tuul ei seganud üksnes õppust, vaid ka reaalses ohuolukorras oleks päästjate tegevused sellistes tingimustes piiratud.

"Sellise ilmaga oleks korjetööd raskendatud ja me peaksime korjetöödega alustama siis, kui torm vaibub ja reostus jõuaks juba rannikule," selgitas õppuse juht Kaarel Kuznetsov.

Naftareostuskorje võimekus on Eestis aastaga tugevalt paranenud, sest kui eelmisel aastal oli see oskus neljal päästekomandol, siis praeguseks on selliseid komandosid kümme. Uuendatud on ka varustust.

"Me nägime, et selliste operatsioonide läbiviimiseks on meil vaja rohkem ressurssi ja tehniliste teadmistega eksperte on vähe. Siis me mõtlesime, et on vaja võimekust suurendada ja koolitasime välja inimesi ning suurendasime Saaremaal reostuskorje võimekust ka varustuse näol," ütles reostuskorje ekspert Ksenia Vihrina.

Kokku osales päästeõppusel rohkem kui sada inimest üle Eesti.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: