Tartumaal driftida püüdnud sõpruskond sattus raskesse avariisse ({{commentsTotal}})

Õnnetus
Õnnetus Autor/allikas: Politsei

Tartumaal juhtus laupäeva pärastlõunal raske avarii, kui liiklusohutusele vilistanud ja driftida püüdnud autojuht pani kaalukausile nii enda kui autos olnud sõprade elud.

Kell 15.40 sai häirekeskus teate, et Elva vallas Tilga külas sõitis BMW teelt välja ning masin rullus mitu korda üle katuse, ütles politsei pressiesindaja Kerly Virk ERR-ile.

Politsei selgitas, et sõidukis oli kuus inimest, kes kõik said kergemaid või raskemaid vigastusi.

Vahetult enne avariid teatas üks murelik inimene häirekeskusele, et samas kohas driftib üks uljas BMW-juht. Enne, kui politsei sündmusele veel reageerida jõudis, oli BMW juba teelt välja sõitnud.

Asjaolude selgitamisel ilmnes, et Lossiküla poole suundunud BMW roolis olnud 26-aastane mees driftis autos olnud sõpradega nõnda, et ühel hetkel kaotas masina üle kontrolli ning sõitis teelt välja põllule.

Seal rullus masin omakorda mitmel korral üle katuse. Sõidukijuht ja üks kaasreisija said raskemalt viga ning vajasid haiglaravi, teistele anti kohapeal esmaabi. Haiglas võeti autojuhilt vereproov selgitamaks tema kainust.

Lisaks sellele, et autos viibis lubatust enam inimesi, ei olnud nad ka turvavööga kinnitatud ning sõiduki tagumised rehvid ei vastanud nõuetele. Avarii üksikasju uurib edasi politsei.

"Kurb näha, kuidas noortel puuduvad igasugused teadmised autodest, juhtimisest, elementaarsetest füüsikareeglitest ning kuidas seda lünka kompenseerib autojuht fantaasiaga nagu ta oleks sündinud rallisõitja," ütles Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk.

Tema sõnul on antud juhtum ilmekas näide, kuidas seltskond noori tegi õigupoolest kõik endast oleneva, et surma saada.

"See on puhas õnn, et keegi neist surmavaid vigastusi ei saanud. Tahestahtmata meenus selle avariiga tegeledes kolme aasta tagune traagiline avarii Tartumaal, milles jätsid elu neli noort. Uljas sõit, kiiruspiirangute proovile panek, liiklusohutusele vilistamine ning kõige tagajärjel sai asjast, mida peeti lustisõiduks, lähiaegade üks raskeim surmasõit," nentis operatiivjuht.

Politseijuht rõhutas, et ükski noor ei tohiks avalikult või ka vaikimisi tunnustades kaasa sõita masinas, kus kihutatakse kulunud rehvidel ja kellegi turvalisust ei peeta millekski.

"Antud juhtum on tõsine järelemõtlemise koht ennekõike nendele noortele endile, kuidas oma elu täisväärtuslikult, ohutult ja üksteisega arvestavalt elada. Muul juhul ei lähe palju aega mööda, kui selliseid mõtlematuid tegusid ja neis elu jätnud inimesi jäävad meenutama vaid küünlad, hauakivi ja mälestuspink," ütles operatiivjuht.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: