Eesti lambad jõuavad Euroopa moslemite lauale ({{commentsTotal}})

Foto: Aveliina Helmi ja Mart Meriste

Söödapuudusel tuleb lambaid oluliselt vähendada, ütles Eesti lamba- ja kitsekasvatajate liidu juhatuse esimees Urmas Aava.

Tema endagi kari väheneb juba esmaspäeval saja looma võrra, neile tuleb järele Hollandi ettevõtja. Lambaliha vajab toiduks Euroopa järjest kasvav moslemikogukond, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Urmas Aava peab Pärnumaal Häädemeeste vallas 220-pealist lambakarja. Ta selgitas, et kuum suvi ei sobinud lammastele üldse."Tulenevalt šaakaliohust olid nad öösel kinni ja see tähendab, et kuumal suvepäeval nad ikkagi ei söö, vaid otsivad viludat ja katsuvad juua. Vanemad lambad olid kõhnad ja tallede juurdekasv oli väga tagasihoidlik."

Ta möönis, et pärast augustivihmasid on lambad küll kosunud, kuid loomad pole ikkagi nii suured kui tavaliselt.

Aava tõdes, et tema pole lammaste jaoks suutnud piisavalt silo valmistada, kuigi heinaga peaks välja tulema. Aga temaga samas olukorras on kõik Eesti lambakasvatajad, mõned isegi hullemas.

Ta enda olukorda muudab keerulisemaks see, et lambad kasvavad mahesilo pealt, mida tuleks siis juurde osta.

"Lambaid pean nagunii vähendama. Üle talve jääb põhikari. Aga tänu söödapuudusele tuleb ikkagi noori, kes üle talve jäävad põhikarja täienduseks oluliselt vähendada. Tõulooma sel aastal ilmselt müüa ei õnnestu ja enamik läheb Hollandisse lihaks," märkis Aava.

"Seal on Euroopa moslemite kogukond, kes tahab lambaliha. Ja kuna meie lambad on enamasti mahedad ja liha kvaliteet on nende jaoks hea, siis Eesti lambad lähevad läbi Hollandi Euroopa moslemitele," lisas ta.

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: