Algas mereväe seni suurim õppekogunemine Meresiil ({{commentsTotal}})

Meresiil 2018
Meresiil 2018 Autor/allikas: mil.ee

Põhja-Tallinnas paiknevas Miinisadamas algas pühapäeval mereväe õppekogunemine Meresiil 2018, millega värskendatakse reservväelaste teadmisi ning harjutatakse juhtstruktuuri toimimist.

"Sellises mahus õppekogunemisi ei ole mereväes viimase 25 aasta jooksul tehtud. Õppekogunemine algas üksuste formeerimisega, järgneb väeliigipõhine väljaõpe ja juhtimisharjutused." ütles mereväe ülem mereväekapten Jüri Saska.

27. septembrini kestvast õppekogunemisest võtab osa ligi 200 reservväelast, tegevväelast, ajateenijat ja kaitseliitlast. Valdav osa õppekogunemise tegevustest toimub Miinisadama linnakus.

Meresiilile on kutsutud mereväe reservstruktuuri kuuluvad laevastiku 81. ning mereväebaasi 82. üksusesse kuuluvad reservväelased.

Reservväelased harjutavad õppusel relvade käsitlemist, esmaabi, avariitõrjet, sadamakaitset, miinitõrjet ja üksuste juhtimise põhitõdesid. Kaasatud on ka mereväe partnerid Kaitseliidu meredivisjonist, politsei- ja piirivalveametist, veeteede ametist ning riigikantseleist.

Varasematelt on mereväes väiksemamahulisi õppekogunemisi korraldatud mereväe miinituukritele, sidemeeskondadele, reservallüksuste ülematele ning linnaku- ja sadamakaitset tagavatele kaldaüksustele.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: