Kohus mõistis Pärnu endise spordinõuniku sooduskelmuses süüdi ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu maakohus mõistis Pärnu linnavalitsuse endise spordinõuniku Uno Koorti süüdi soodustuskelmuses ja toimingupiirangute rikkumises. Süüdi mõisteti ka MTÜ Pärnu Kalevi Tenniseklubi.

Uno Koort end süüdi ei tunnistanud ja selgitas kohtus, et kuigi osa Pärnu linnalt saadud toetusi kulutati teisel otstarbel, kui see, milleks need eraldati, kulus raha ikkagi spordi hüvanguks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kohus sellist käsitlust õigeks ei pidanud ja mõistis Koortile pooleteise aasta pikkuse tingimisi vangistuse kaheaastase katseajaga. Tenniseklubi karistati 5000-eurose rahakaristusega ja klubilt mõisteti Pärnu linna kasuks välja ligi 49 000 eurot.

Lääne ringkonnaprokurör Küllike Kask ütles, et kõigil, kes tegelevad toetuste jagamise ja kasutamisega, on sellest kohtuotsusest üht-teist kõrva taha panna.

"Ma arvan, et siit võiksid ametnikud omad järeldused teha. Oleks väga hea, kui nad leiaksid ka aega ja võimalust tutvuda nende kohtuotsuste põhjendustega, mis kohus lahti kirjutab ja motiveerib oma seisukohti. Kindlasti on see teadmine väga kasulik ametnike igapäevatöös. Väga täpselt on reguleeritud nende toetuste andmise kord ja see, mis eesmärkidel on ta välja antud," lausus Kask.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: