Alluvate kriitika alla sattunud KIK-i juht saab ametis olla aasta lõpuni ({{commentsTotal}})

KIK-i juht Veiko Kaufmann.
KIK-i juht Veiko Kaufmann. Autor/allikas: MARKO SAARM/SAKALA/SCANPIX

Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) nõukogu otsustas, et alluvate kriitika alla sattunud sihtasutuse juht Veiko Kaufmann jätkab ametis käesoleva aasta lõpuni.

Nõukogu esimees, keskkonnaminister Siim Kiisler ütles ERR-ile, et uue juhi leidmiseks kuulutatakse konkurss välja peagi ning valitu saab ametisse uuest aastast.

Kaufmanni volitused lõppenuks septembri lõpus, kuid nõukogu otsustas neid pikendada aasta lõpuni.

"Selline me otsus oli. Juhatuse liige on juhatuse liige, kohusetäitja funktsiooni ei ole seal olemas," põhjendas Kiisler otsust.

Küsimusele, kas nõukogu otsust võib hinnata ka allavandumiseks töötajate survele, vastas Kiisler, et kirjas toodud väiteid kontrollib auditikomitee liige ning tema hinnanguid andma ei hakka.

Kiisler möönis, et on vestelnud Veiko Kaufmanni ja sihtasutuse nelja üksuse juhiga ning kolmapäeval avanes see võimalus ka teistel nõukogu liikmetel.

Eelmisel nädalal saatsid KIK-i nelja üksuse juhid asutuse nõukogule, auditikomiteele ja keskkonnaministeeriumi kantslerile märgukirja, kus teatasid, et KIK-i juhataja tegevuse või tegevusetuse tõttu on organisatsiooni sisekliima muutunud suurele osale juhtkonnast ja töötajatest vastuvõetamatuks.

Kirja autorite sõnul võimendusid puudujäägid alates 2016. aasta detsembrist, mil Kaufmannist sai juhatuse ainus liige.

"/.../ antavad ülesanded on segased nii sisu kui tingimuste osas ja jäävad selliseks ka pärast korduvat täpsustamist. Samuti on juhataja seisukohad ajas heitlikud ning tihti omavahel vasturääkivad, mistõttu ka ülesannete täitmiseks vajalike korralduste edastamine spetsialistidele on tihti praktiliselt teostamatu," seisis märgukirjas.

Kaufmann ei olnud kriitikaga nõus ning ei pidas arusaamatuks, miks kõigepealt ei üritatud probleeme omavahel rääkimisega lahendada

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: