Tartumaa naiste varjupaigad ei pea rahastust piisavaks ({{commentsTotal}})

Üle Eesti on praegu 13 varjupaika naistele.
Üle Eesti on praegu 13 varjupaika naistele. Autor/allikas: ERR

Tartumaa naiste varjupaigad ei pea riigieelarve rahastust piisavaks, et kõiki vägivalla ohvriks langenud naisi aidata.

Lisaraha kavatsevad nad vajadusel küsida kohalikelt omavalitsustelt. Sotsiaalkindlustusameti hinnangul on Tartumaa eeldatavale vajadusele raha piisavalt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

10. septembril kuulutas sotsiaalkindlustusamet välja naistevastase vägivalla ohvrite aitamise hanke järgmiseks kolmeks aastaks. Tartumaa hanke kogumaksumus on 75 000 eurot, mis on tugikeskuste sõnul võrreldes teiste piirkondadega proportsionaalselt väiksem summa.

Tähtvere avatud naistekeskuse juhataja Pille Rivese sõnul oleks nad hanke võitmise korral sunnitud mujalt raha juurde otsima.

"Selge on, et sellest rahast ei piisa ja hankija on pannud kohustuse leida lisarahastust nii, et pöördutakse võrgustiku poole. See tähendab kohalikku omavalitsuste poole, mis omakorda tähendab, et Tartumaa kohalikud omavalitsused peaksid siis panustama rohkem kui muud omavalitsused. Kust mujalt see ressurss tuleb kui teiste sihtgruppide arvelt, kes vajavad samuti sotsiaalteenuseid," rääkis Rives.

Rives lisas, et Tartumaale oleks piisav rahastus umbes 120 000 eurot.

Kuigi riigi rahast võib puudu jääda, kinnitas Tartu Naiste Tugi- ja Teabekeskuse juht Pille Tsopp-Pagan, et ükski naine abita ei jää, viidates lisarahastusele Tartu linnalt.

Tartu naiste tugi- ja teabekeskuse juht Pille Tsopp-Pagan ütles seevastu, et mitte ükski ohver ja ükski laps pole jäänud kunagi sellepärast abita, et raha ei ole.

Sotsiaalkindlustusamet ning Tartu linn rahastuses probleemi ei näe. "Praegu ei ole Tartu linn seisukohal, et võiks kahtluse alla seada sotsiaalkindlustusameti arvutamise aluseid. Kindlasti on tuginetud statistikale, senisele praktikale ja me ei näe põhjust, et võiks kahelda selle usaldusväärsuses," ütles Tartu linna sotsiaaltööteenistuse juhataja Inge Kool.

Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi juht Jako Salla sõnas, et rahajaotus piirkondade vahel on nii hea kui võimalik, kasvades seejuures igas piirkonnas.

Riikliku hankega eraldab sotsiaalkindlustusamet naiste tugikeskustele Eestis miljon eurot aastas.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: