Kommentaar "inimrämpsust" läks Soome poliitikule maksma töökoha ({{commentsTotal}})

Riikka Moilanen.
Riikka Moilanen. Autor/allikas: Riikka Moilanen

Terve viimase nädala on Soome ajakirjanduses käsitletud poliitilise keelekasutusega seotud skandaali. Oulu linnavolikogu sõnavõtus nimetas maakeskpartei Keskusta esindaja Riikka Moilanen linnatänavatel aega veetvaid kodutuid sõltlasi "inimrämpsuks".

Politsei on praeguseks saanud kolm avaldust, millest ühes süüdistatakse Moilaneni au haavamises ning teises vaenu õhutamises. Kolmas avaldus on aga kodutult mehelt, kellest ilma loata tehtud pildiga Oulus ilmuv piirkondlik päevaleht Kaleva illustreeris Moilaneni sõnavõtust kirjutatud artiklit, kirjutab Soome rahvusringhääling Yle.

Kuigi Moilanen palus samal volikogu istungil oma sõnavaliku pärast vabandust, on "inimrämpsuks" nimetatud ise ajakirjanikega rääkides avaldanud imestust, miks keskparteilane pole palunud vabandust neilt endilt, vaid teistel linnavolikogu liikmetelt. Lihtsalt kahetsuse teadmiseksvõtmisega ei piirdunud aga Moilaneni tööandja, erameditsiinikeskus Pihlajalinna, mille juhi kohalt ta maine kahjustamise pärast lahti lasti.

Moilaneni erakond Keskusta see-eest ei kavatse temaga midagi ette võtta. Kuna ta ise tagasi ei astu, jätkab ta ka Oulu volikogu liikmena.

Toimetaja: Rain KooliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: