Kohus jättis Juhan Saul Grossi vanglasse ({{commentsTotal}})

Juhan Saul Gross
Juhan Saul Gross Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Harju maakohus ei vabastanud alla 14-aastase tüdruku vastu seksuaalkuriteo toime pannud kunagist produtsenti Juhan Saul Grossi vanglast.

Kohus leidis, et korduvalt kriminaalkorras karistatud Juhan Saul Gross ei suuda seaduskuulekalt elada, mistõttu ei saa teda kaks kuud enne tähtaega vanglast vabastada.

Kohus on seisukohal, et Grossi saab mõjutada vangistuses viibimisega ning pikemas ulatuses, kui praeguseks kantud karistus.

Grossi (53) enne tähtaega vanglast vabastamisele olid vastu nii vangla kui ka prokurör.

Politsei pidas Grossi kuriteos kahtlustatavana kinni 2017. aasta 14. novembril ning kaks päeva hiljem lubas kohus ta Põhja ringkonnaprokuratuuri taotlusel vahistada.

Kuna Grossi kuriteos kannatanu oli lapeseealine ehk alla 14-aastane tüdruk, siis vaagis kohus kriminaalasja kinniste uste taga.

Tänavu 6. aprillil tunnistas maakohus Grossi tüdrukule alkoholi jootmises ja tema vastu seksuaalkuriteo toimepanemises süüdi.

Kohus karistas Grossi ühe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega, mida lühimenetluse tõttu vähendati kohe ühe kolmandiku võrra.

Grossi kaitsja vaidlustas süüdimõistmise, kuid Tallinna ringkonnakohus ei pidanud apellatsiooni põhjendatuks.

Alaealise kannatanu huvides Grossi kriminaalasja sisu ei avalikustata.

Gross on varem korduvalt kohtu all olnud ning süüdimõistetud vägivallatsemises, samuti on kohus teda oma eksnaisele lähenemiskeelu rikkumise eest karistanud šokivangistusega.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: