Ukraina omavalitsusjuhid tutvusid Eesti e-teenustega ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti üritab aidata Ukrainal arendada e-teenuseid ning E-riigi Akadeemia juhib Ukraina haldusreformi toetamise projekti. Ukrainlaste huvi on suur - Eestis on kümne Ukraina omavalitsuse esindajad, kuid kandideeris 100 omavalitsust, kellel juba olemas eeldused e-valitsemiseks.

Kümne Ukraina omavalitsuse juhid ja teenindajad külastasid neljapäeval Stenbocki maja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tšortkivi linnas elab 300 000 elanikku, see on Lääne-Ukraina kultuurikeskus ja oli pärast oktoobrirevolutsiooni lühikest aega Lääne-Ukraina pealinn.

Tšortkovi linnapea Volodõmõr Šmatko selgitas, miks ukrainlased ihaldavad e-teenuseid.

"On tähtis, et linn, milles tahad alustada äri, oleks avatud, aitaks kaasa. Võim peab aitama, mitte nõudma, et too paber sellele paberile lisaks ja seejärel veel üks paber ja me otsustame, kas anda teile veel üks paber," selgitas ta.

Tšortkovi linnas toimib juba praegu 157 e-teenust. Eestis loodavad ukrainlased saada teavet selle kohta, mis siin juba harjunud asi, kuid Ukrainas veel plaanis käivitada.

"Väga tähtis, et oleks tugev isikuandmete kaitse. See on tähtis. See toimib Eestis,
meile räägiti sellest," ütles Šmatko.

Irina Ostafitšuk töötab 150 000 elanikuga Kamjanets-Podilskõis teenusteosakonna juhatajana. Ka tema kodulinnas toimib terve hulk elektroonilisi teenuseid. Meie PPA teeninduskeskus Tallinnas tuli talle tuttav ette.

"Meie keskus sarnaneb väga teie politsei teeninduskeskusele. Nagu juba ütlesin, meil on elektrooniline järjekord, ametnike töölauad on samamoodi varustatud. Me anname samamoodi välja ID-kaarte," selgitas Ostafitšuk.

Ukrainlased külastasid PPA teeninduskeskust, Tallinna linnavalitsust ja lõpetavad külaskäigu Eestisse Tartus.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: