Politsei otsib naistuttavate autod omastanud ja maha müünud kelmi ohvreid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vahi alla võetud Kaupo.
Vahi alla võetud Kaupo. Autor/allikas: PPA

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo uurijad pidasid kinni 56-aastase Kaupo, keda kahtlustatakse kelmustes ja võltsimistes. Kahtlustuse järgi omastas mees naistuttavate sõidukid ning müüs need seejärel omavoliliselt ja lepinguid võltsides maha.

Eeluurimisel kogutud andmete järgi tegutses mees mitme aasta vältel, esimene seni tuvastatud episood pärineb 2014. aastast. Meest kahtlustatakse 13 kuriteoepisoodis, mis on seotud võltsimiste ja kelmustega.

"Ta tutvus naisterahvastega, kellega tekkisid usalduslikud suhted. Naiste usaldust kuritarvitades sai mees erinevate ettekäänete abil sõidukid oma valdusesse. Mees müüs ostu-müügi lepinguid võltsides sõidukid kolmandatele inimestele. Hetkel teame, et selliselt müüs mees maha 12 autot, kuid arvame, et sõidukeid ja kannatanuid võib olla rohkemgi," selgitas Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juht Toomas Jervson.

Politsei palub kõigil, kes on mehe ohvriks langenud või kellel on tema suhtes pretensioone, anda sellest teada kriminaalbüroo telefoninumbril 5331 0010 või kirjutada pohja.varavihje@list.politsei.ee.

Põhja ringkonnaprokuratuuri taotlusel ja kohtu loal võeti mees reedel vahi alla. Mees on varem sarnaste kuritegude eest karistatud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: