Skaudid alustasid oma sügisest tegutsemishooaega ({{commentsTotal}})

Skaudid tegevuses.
Skaudid tegevuses. Autor/allikas: Rommi Saar

Septembri esimesel kolmel nädalal alustas pooltuhat Eesti skauti oma sügisest tegutsemishooaega.

"Eesti Vabariigi juubeliaasta septembri kolmandaks nädalaks on ligi pooltuhat Eesti skauti alustanud oma sügisest tegevushooaega. Lisaks üle Eesti toimuvatele kohalike skaudüksuste tegevustele on osaletud ka üleilmsetes ettvõtmistes ja nii olid ka skaudid osaliseks möödunud nädalavahetusel maailma koristuspäeval," ütles Eesti Skautide Ühingu peaskaut Kristjan Pomm.

Ülemaailmsel koristuspäeval andsid oma panuse lipkonnad Ökoskaudid, Keila Pantrid, Tormilind ja Tartu skaudid. Skaudivormides ja -kaelarättides noori ning vanemaid oli näha koristamas nii Ääsmäe parklas, Tallinnas Astangu laskemoonaladude juures, Koplirannas ning Tartu maakonnas Rõhu lähistel.

"Eeloleval tegevushooajal on eeldatavaks aktiivsete skautide koguarvuks tuhatkond. Suurimaks maailma skautluse ürituseks saab olema järgmise aasta suvel toimuv Skautide Maailmaalaager ehk Maailmajamboree Ameerika Ühendriikides, kuhu on osalema minemas ka Eesti skaudid. Olulisim on aga regulaarne tegevus kohalikes skaudiüksustes, et pakkuda noortele ühist tegutsemisrõõmu ja anda ellu kaasa nutikust, teadmisi ja oskusi, et end parimal moel teostada ja olla tubliks kogukonnakonnaliikmeks," lisas Pomm.

"Eesti Skautide Ühinguna saame rõõmustada ka selle üle, et lisaks eestlastele on meie liikmeskonnas arvestatav osas vene keelt rääkivaid noori ja nende tegevuse tunnustustuse märgiks on kindlasti ka Vabariigi President Kersti Kaljulaidi kohtumine Narva skautidega oma Narvas töötamise perioodil paar nädalat tagasi," ütles ta veel.

Skautlik liikumine tugineb ennekõike vabatahtlikule tegevusele ja skaudijuhtideks on Eesti inimesed väga erinevatelt elualadelt ja just käesoleval nädalavahetusel on uute tegevust alustavate skaudijuhtide koolitus Tallinnas.

Eesti Skautide Ühing on enam kui tuhande liikmega noorteorganisatsioon, mis kuulub Skautide Maailmaorganisatsiooni, mille liikmeskonnas on kokku üle 40 miljoni skaudi üle kogu maailma, olles sellega maailma suurim mitteformaalset haridust andev noorte liikumine. Skautluse juurde ulatuvad Inglismaale ja sel aastal möödus 111 aastat skautluse sünnist.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: