Politsei võttis luubi alla kõrvalised tegevused autoroolis ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Vähemalt neli inimest on sel aastal kaotanud liiklusõnnetustes oma elu seetõttu, et autojuht on sõidu ajal tegelenud rooli keeramise asemel mõne muu tegevusega. Euroopa liikluspolitseinikke ühendava koostöövõrgustiku TISPOL teemanädal keskendub seekord just kõrvalistele tegevustele autoroolis.

Nii on kõik Euroopa politseinikud ühendanud sel nädalal jõud, et teha liiklejatele selgeks, et võileibade söömine, telefoniga rääkimine, internetis surfamine ja muud kõrvalised tegevused ei sobi autorooli, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Politsei- ja Piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo ütles, et pilt on masendav.

"Sellel nädalal, kolme esimese päevaga on politsei tabanud ligi 120 inimest. Kui meil oleks jõudu rohkem vormistada, siis need numbrid oleksid kindlasti suuremad," nentis ta.

Keskmiselt tabatakse 10 juhti päevas, selle aasta kogunumber on 3000.

"Kui me vaatame kõige traagilisemaid liiklusõnnetusi, siis eelmisel aastal vähemalt viiel juhul on teada see, kus kõrvalised tegevused olid need, mis põhjustasid hukkunuga liiklusõnnetuse, sel aastal on see number neli. Tänasel päeval me tegelikult ei tea, kas Euroopas nutijoove tapab rohkem, kui seda teeb joobes juhtimine," ütles Loigo.

Trahvisummad ja karistus seevastu nende kahe teo eest erinevad nagu öö ja päev.

"Kõrvalise tegevuse eest maksimaalne karistus on 80 eurot, kui vaadata teo ohtlikkust, siis see kindlasti ei ole proportsioonis," märkis ta.

Euroopa teedel hukkub iga päev keskmiselt 70 inimest ja nii nagu Eestis tapab ka Euroopas endiselt ka kiirus.

Just seetõttu kontrollis politsei laupäeva õhtul autode sõidukiirust Tallinna-Pärnu maanteel.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse välijuht Ragnar Jänes märkis, et laupäeval on suur motohooaja lõpetamine Pärnus ja siis vaatame, et mootorratturid kõik turvaliselt koju jõuaks.

100 kilomeetri alas 140-ga sõitjad pahandasid, miks politsei just sellise koha valis, kus möödasõite tehakse.

"Sellepärast, et kiiruspiirang on ikkagi selleks, et seda järgida, ta ei ole niisama siia seatud. Kui teeolud ja kõik muu vastaks 140-le, siis oleks siin ka sellised märgid," ütles ta.

Sellel aastal on liikluses hukkunud juba 58 inimest.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: