Kriitika alla sattunud ÜRO keskkonnajuht oli sunnitud peaassambleelt lahkuma ({{commentsTotal}})

Unepi juht Erik Solheim.
Unepi juht Erik Solheim. Autor/allikas: Wang Teng/Xinhua/SIPA/Scanpix

ÜRO keskkonnaprogrammi (Unep) juht Erik Solheim on sattunud kriitika alla seoses tema suurte reisikuludega ning reeglite rikkumisega, samuti koostööga oma abikaasaga ja ettevõttega, kus ta töötab. Solheim oli sunnitud lahkuma New Yorgis toimunud peaasambleelt varem ning naasma Nairobisse Unepi peakontorisse, et probleeme lahendada.

Surve Solheimile kasvas pärast seda, kui ÜRO kritiseeris siseauditi mustandis tema 488 513 dollarit maksma läinud reise, öeldes, et need on vastuolus süsinikuheitmete vähendamise eesmärgiga, vahendas The Guardian.

Samuti märgib audit, et Solheim ei ole kinni pidanud teatud eeskirjadest ja reeglitest ning et ta on tekitanud põhjendamatuid kulutusi.

Solheim ütles, et ta on järelevalveasutustele juba raha tagasi maksnud ning teinud muudatusi reeglites, mida on rikutud.

Samuti on Solheim taandanud end ametialasest koostööst oma abikaasaga ning Norra ettevõttega, kes palkas naise peagi pärast seda, kui allkirjastas aprillis leppe Unepiga.

Probleemide tõttu on näiteks Holland peatanud miljonite dollarite sissemakse Unepisse seniks, kuni probleemid saavad lahendatud.

Teisipäeval kirjutas Solheim Unepi töö üle järelevalvet tegeva komitee liikmesriikide saadikutele, et ta New Yorgi visiit jääb planeeritust lühemaks.

Unep allub ÜRO keskkonnaassambleele, mis on maailma kõrgetasemelisim otsustaja keskkonna valdkonnas. Selle president on Eesti keskkonnaminister Siim Kiisler.

Kiisler ütles Guardianile, et järgmised sammud seoses Solheimiga tehakse siis, kui siseaudit valmis saab.

"Ma pean tagama selle, et liikmesriikidel on täielik usaldus sellesse, et nende ressursse kasutatakse keskkonna hüvanguks. Ma loen ametlikku raportit hoolikalt, räägin Solheimiga ja pärast seda moodustan seisukoha," ütles ta.

Kiisler tõdes, et Solheimi reisidel on tähtis roll selles, et muuta Unep nähtavamaks, kuid ta lisas, et reegleid tuleb järgida ning Solheimi tegutsemine peab ka paistma ja tunduma õigena.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: