Lindude sügisränne on saanud sisse tõelise hoo ({{commentsTotal}})

Lindude sügisränne on septembri soojaperioodi järel saanud tõelise hoo. Nädala eest asusid teele sookured, praegu võib taevalaotuses näha laglesid ja parte. Tormise ilmaga otsivad veelinnud varju madalatest lahesoppidest.

Ornitoloog Marko Valkeri sõnul on sügisrände jälgimiseks kõige paremad kohad poolsaared ja neemed nagu Põõsaspea neem Läänemaal, Sõrve säär Saaremaal, Ristna Hiiumaal ja Paldiski ümbrus Harjumaal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Need külmad ilmad, mis nüüd läinud nädala lõpul saabusid, need on pannud veelinnud ja ka muud linnud liikuma," ütles ta.

Sel nädalal on mitmel päeval puhunud Eestis väga tugev tuul, kuid Valkeri sõnul üritavad linnud suure tormiga rändamist vältida.

"Kui on selline sobilik koht, kus nad saavad peatuda, siis nad võivad seal tormi eest varjuda. Näiteks veelindudel on need tihtilugu sellised madalad merelahed ja lahesopid, kus lainetus on väiksem ja kui nüüd see tuul vaibub ja ilmad on soodsad, siis võib ränne pärast tormi väga aktiivne olla," märkis Valker.

Linnuvaatlus on hobi, mis aitab igapäevatoimetustest puhata, ütles sõprade õhutusel aasta eest sellega alustanud Ojar Kristal.

"See viib mõtted eemale kõigist linna muredest ja argielu probleemidest ja sa oled siin eraldi selles keskkonnas. Sul on hea olla siin ja samas on see hasart ju. Eestis on ju 388 linnuliiki kohatud ja see on põnev," märkis ta.

Valkeri sõnul on sinikaelpartide rännet oodata oktoobris-novembris ja luiged võivad jääda kohale merejää tekkimiseni ning kõik neist ei pruugigi Eestist lahkuda.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: