Tartlased pole rahul bussiliinivõrgu planeeritavate uuendustega ({{commentsTotal}})

Tartu bussiliiklus
Tartu bussiliiklus Autor/allikas: Eesti Meedia/Scanpix/Margus Ansu

Tartu linnavalitsus on pikalt bussiliinivõrgu uuendamiskava kallal töötanud, kuid Tartu elanikud peavad planeeritavaid uuendusi siiski elukaugeteks ja ebaotstarbekateks.

Linnavalitsus tutvustas positsioneerimisandmetele põhineva analüüsi tulemusel valminud bussiliinivõrgu muudatusettepanekuid avalikel aruteludel. Mitmetes linnaosades kerkis esile terav vastuolu kavandatud uuenduste ja elanike reaalsete ootuste vahel.

Annelinna seltsi juhatuse liige Riina Kallas küsis, kuidas hakkavad uue bussiliiniga ja uute graafikutega saama Ihaste lapsed piirkonna kooli Kaunase puiesteele.

"Uute graafikute järgi ilmnes, et lapsed peaksid tund aega varem kodunt välja tulema ja pärast koolimaja ukse taga lihtsalt seisma ja ootama," rääkis Kallas.

Karlova seltsi liige Urve Kuusk ütles, et inimeste mure on, et nad peavad kõikjale läbi kesklinna käima ja nad ei saa otse.

"Lapsed ei saa kooli, pensionärid Maarjamõisa. Karlova lapsed, kui lähevad Annelinna gümnaasiumisse, kavandatavasse uude suurde, siis nad peaks läbi kesklinna sinna minema. Miks nad ei võiks otse mööda Sõrpuse silda minna? Et praegu ju käib üle Sõpruse silla liin," tõi Kuusk näite.

Kuusk pole sugugi veendunud, et uuendused on päriselt ka inimestele optimaalsemad, kasutades ära olemasolevat taristut.

"Sild on, aga üle sõidab ainult üks liin ja kõik teised sõidavad Kesklinna silla kaudu. Ma ei näe nagu mõtet sõita läbi Kaubamaja Eedeni keskusesse," ütles ta.

Piret Tarto avas muresid, mis on välja koorunud Tähtvere linnaosa elanike aruteludes. "Tähtvere elanikud on vanemaealised inimesed ja seetõttu on hästi oluline, et säiliksid olemasolevad marsruudid, ka bussiliiklus Taara puiesteel, ja loomulikult intervallid peaksid olema võimalikult lühikesed. Praegu on probleemiks ka see, et Tähtvere elanikud ei pääse linnaliinibussiga Maarjamõisa kompleksi külastama."

Tartu abilinnapea Raimond Tamm ütles, et linnaosades toimunud avalikel aruteludel anti tõepoolest väga palju tagasisidet erinevate nüansside kohta, millele liinivõrgu arendajad enne tähelepanu ei pööranud. Veel kuu aega on võimalik oma arvamust avaldada elektrooniliselt või linnamajandusosakonnas koha peal.

"Eesmärgiks on meil siis see, et oktoobri lõpuks oleks tagasiside meil olemas ja pärast seda me siis võtame ühendust oma partneritega, kes liinivõrgu töö on koostanud, et siis üheskoos vaadata üle kõik laekunud ettepanekud ja teha selle pinnalt siis otsused ja järeldused, et kuidas edasi minna," kinnitas Tamm.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR-i raadiouudisedHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: